Prezident Zelenskyj varuje: Ruské sily sa chystajú dobyť celý Donbas a juh Ukrajiny!

Ruská armáda sa pripravuje na dobytie ukrajinského Donbasu a tiež juhu Ukrajiny, varoval v sobotu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom videopríhovore. Ukrajinský líder tiež povedal, že západní spojenci zatiaľ nedodali Ukrajine dostatočne moderné protiraketové systémy a lietadlá.

„Čo je cieľom ruských vojsk? Chcú ovládnuť Donbas a juh Ukrajiny,“ citovala Zelenského tlačová agentúra Unian.

Prezident tiež uviedol, že Ukrajina znovu získava kontrolu nad Kyjevom a Černihivom. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová predtým oznámila, že ukrajinské sily oslobodili celú kyjevskú oblasť od ruských vojsk.

Zelenskyj vo svojom prejave tiež poznamenal, že značná časť nepriateľských síl drží hrdinský Mariupol, ktorý je od začiatku marca v obkľúčení ruských vojsk.

„Vďaka tomuto odporu a vďaka odvahe a odolnosti našich ďalších miest získala Ukrajina neoceniteľný čas. Čas, ktorý nám umožní podkopať taktiku nepriateľa a oslabiť jeho schopnosti,“ povedal Zelensky.

Podobne ako vo svojich predchádzajúcich prejavoch ukrajinský líder vyzval Západ na väčšiu podporu. „Žiaľ, Ukrajina zatiaľ nedostala dostatočne moderné západné protiraketové systémy, nedostala lietadlá a to, čo by jej mohli dodať západní partneri,“ povedal Zelenskij. Dodal, že záležitosť nie je uzavretá a že spojenci môžu ešte rozhodnúť o dodávkach.

zdroj: unian.ua

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com