Prezident Zelenskyj: Ukrajina sa nevzdá žiadneho územia a uspokojí sa len s víťazstvom vo vojne s Ruskom!

Ukrajina sa nevzdá žiadneho územia, neobetuje svoju suverenitu a uspokojí ju len víťazstvo vo vojne s Ruskom. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre americkú televíziu Fox News. Podľa neho výmena časti územia za mier neprichádza do úvahy.

„S naším územím neobchodujeme. Otázka územnej celistvosti a zvrchovanosti neprichádza do úvahy,“ odpovedal Zelenskyj na otázku, či by Kyjev bol ochotný v rámci prebiehajúcich mierových rokovaní postúpiť časť svojho územia Rusku.

„Vojna sa jedného dňa skončí. A pre Ukrajincov je jediným prijateľným výsledkom víťazstvo,“ dodal ukrajinský prezident. Od Západu žiada viac zbraní. Ale nie ručné, ale ťažké, vrátane stíhačiek.“Naša armáda nechce nepriestrelné vesty a špeciálne prilby. Len nám dajte rakety. Dajte nám lietadlá. Ak nám nemôžete dať F-18, F-19 alebo iné, dajte nám staré sovietske lietadlá. To je všetko. Dajte mi ich do rúk. Dajte nám niečo, čím môžeme brániť našu krajinu,“ žiada ukrajinský prezident.

Na záver rozhovoru pre Fox News Zelenskyj vyjadril nádej, že Ukrajina v tejto skúške obstojí. „Boh rozhoduje o tom, čo môžeme vydržať,“ povedal.

zdroj: foxnews.com

1 komentár k “Prezident Zelenskyj: Ukrajina sa nevzdá žiadneho územia a uspokojí sa len s víťazstvom vo vojne s Ruskom!”

  1. Zelensky, si korunovaný hlupák, necháš si rozbombardovať celú krajinu, nie je to Tvoja vojna, Ty len bojuješ za záujmy Ameriky a ich prisluhováčov Európskej únie. Stojí Ti to za to?

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com