Prestaňte znehodnocovať vzťah a ubližovať tým milovanej osobne… Skor, či neskôr to postihne každý vzťah, treba si však dávať pozor…

Zažívate občas pocit únavy a podráždenia po komunikácii s vašou milovanou polovičkou? Aj napriek tomu, že ste spolu niekoľko rokov a zažili ste veľa dobrodružstiev, občas mávate pocit, že už nedokážete zo seba vydať viac?

Skôr či neskôr v každom zdravom vzťahu príde čas, keď sa jeden z partnerov cíti sklamane. Treba si však dávať pozor na tieto pocity, pretože opovrhnutie a ľahostajnosť znehodnocujú vzťahy. Tak ako si zachovať čistý vzťah?

Hodnota vzťahov:
Existuje rozdiel medzi pocitmi sklamania a znehodnotenia, hoci mnohí ich zlúčia dokopy, zatiaľ čo jeden môže byť uzdravujúci a druhý môže ničiť celý život. Sklamanie vo vzťahu je proces odstraňovania ružových okuliarov, je to čas, keď sa stretávate s realitou takou, aká je. Napríklad odrazu nevidíte svojho partnera ako guru, ale ako človeka, ktorý je jednoducho odborník vo svojej oblasti. Tieto pocity sú oveľa reálnejšie.

Znehodnotenie je úplne iný proces. Je to v podstate odstránenie hodnoty z objektov alebo vzťahom, ktoré sa stávajú menej významné, až nakoniec nemajú žiadny vplyv. Neskôr vás nedokážu ovplyvniť, spôsobiť vám bolesť alebo vás nejak zmeniť.

Znehodnotenie často zabíja vzťahy, pretože im neumožňuje ďalej sa vyvíjať a transformovať.  Napríklad ak niekto nezdieľa vašu lásku, môžete ho nazvať ,,idiotom“ a upokojiť sa, namiesto toho aby ste sa presvedčili, že je možné, že sa niekomu nepáčite, nehladiac na vaše alebo jeho dobré stránky.

Prežijete to, vytrpíte si niečo, no neznehodnocujte sami seba. Hľadajte inú úroveň vzťahov, hlbšiu a reálnejšiu. Alebo ak vaša kamarátka plače, že ju opustil priateľ kvôli inej, nenazvete ju ,,kozou“, lebo by ste ju úplne znehodnotili.

Niekedy sa stane, že s istou osobou trávite veľa času, dokonca aj celé roky, no potom sa niečo stane a vy sa odcudzíte. Odstránite si osobu zo svojho života. Stalo sa vám už niečo podobné? Kde sa v tomto prípade nachádza logika? Bola to „láska až za hrob“ a teraz je to už len človek, ktorého „už nechcete vidieť“?

Ak je pre vás človek skutočne cenný, potom dokážete byť sklamaní aj bez pocitov znehodnotenia, no mali by ste začať hľadať nový spôsob interakcie. Ak pre vás nebol cenný, kde sa potom vzalo toľko plánov a nádejí?

Zbavte sa ilúzií a zachovávajte hodnotu. To, čo vás dokáže znovu spojiť môže byť silnejšie než kúzlo, láska alebo naivná viera v zázrak. Takéto spojenie bude omnoho hlbšie, pretože čas a spoločné skúsenosti prehlbujú a transformujú váš vzťah.

Ak máte to šťastie, že máte zdravý vzťah, musíte sa cítiť naplnene. Dôležitou podmienkou ako prekonať sklamanie je prítomnosť milovaného človeka nielen fyzicky, ale aj psychicky, zdieľaním spoločným záujmov, myšlienok a snov.

Ak sa vám páčil tento zaujímavý článok o vzťahoch, nezabudnite ho zdieľať s vašimi priateľmi.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com