Prestala vaša orchidea kvitnúť? Tu je 5 geniálnych spôsobov, ako ju opäť rozkvitnúť!

Mnohí majitelia orchideí sa sťažujú, že ich orchidea náhle prestane kvitnúť. Často je to preto, že sa o orchideu nestaráte správne a robíte stále tie isté chyby. Ak sa chcete vyhnúť chybám pri starostlivosti o orchideu, prečítajte si náš dnešný článok. Nájdete v nej úžasné tipy a rady, vďaka ktorým bude vaša orchidea kvitnúť ako nikdy predtým.

Prečítajte si naše tipy a budete príjemne prekvapení výsledkami. Vaša orchidea sa rozkvitne. A to všetko vďaka našim skvelým tipom.

TIPY:

Rašelina
Pri orchideách je potrebné z času na čas meniť pôdu, pretože orchidea potrebuje naozaj veľa živín. V obchodoch kupujte len špeciálnu zeminu pre orchidey. Vtip je v tom, že pri orchideách nie je dôležitá pôda, ale rašelina. Je bohatá na fosfor, draslík a horčík. Pri presádzaní vždy umyte korene orchideí čistou vodou.

Zalievanie
Orchidey milujú vlhké prostredie, ale ak do stredu orchidey nalejete vodu, korene rýchlo zhnijú. Preto je dôležité orchideu dostatočne zalievať, ale dbať na to, aby bola pôda dobre odvodnená. Listy občas postriekajte vodou izbovej teploty.

Svetlo
Orchidea miluje svetlo, vlhkosť a teplo. Nikdy ho však nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Korene orchidey by ste rýchlo spálili. Najlepší je čiastočný tieň s teplotou okolo 25 stupňov.

Korene
Orchidea vždy potrebuje priehľadný kvetináč. Dostatok svetla potrebujú najmä korene. Opäť sa však vraciame k téme, že orchideu nikdy nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Korene sa veľmi rýchlo spália.

Stimulácia kvitnutia
V lete zalievajte orchideu raz za 4 dni. V chladnom počasí aj len raz týždenne. Najlepšie je dať orchideám len 15-minútový kúpeľ pri teplote 35 stupňov.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na kvitnutie orchideí aj so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

zdroj: tudasfaja.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com