Premýšľali ste niekedy o podivných slučkách, ktoré sú zvyčajne v zadnej časti topánok? Viete načo slúžia?

Premýšľali ste niekedy o podivných slučkách, ktoré sú zvyčajne v zadnej časti topánok? Tieto tajomné slučky majú totiž určitý význam, rovnako tak ako každá vec. Možno nebude pre Vás nová, ale ja som teda nikdy nevedela, na čo tam tá slučka vlastne je. Ste tiež tak zvedaví?

Jeden z dôvodov, prečo tieto slučky na topánkach, prevažne potom na teniskách, máme, je, že nám umožňujú pohodlnejšie sa vyzúvať z topánok a pritom sa neušpinit. Jednoducho je uchopíte, vyzujete sa a nemusíte sa obávať, že budete celý od blata.

Niektorí ľudia tiež používajú slučky na prevlečenie šnúrok, čo z nich robí pre nich lepšie tenisky. To samozrejme stojí za zkošku. Napríklad, ak zistíte, že Vám topánky nesedí, keď cestujete, môžu Vám tieto slučky pomôcť udržať nohu na mieste a zabrániť tak aspoň z časti nepríjemným otlačeninám.

Na topánkach, kde už nie sú slučky, sú nahradené gumou bez diery. Uhádnete prečo? Ide o jednoduchšie vyzúvanie topánok, pri ktorom si pomáhate druhou nohou.

V Amerike si tieto slučky našli aj trochu bizarné využitie. Je zvykom ich používať na to, aby topánky zostali spolu pri praní a neodtrhli sa od seba. Nikto predsa nechce, aby po praní našiel len jednu topánku. Nuž, v našej krajine však tak veľké práčky nemáme, teda tento problém nemusíme riešiť.

Ďalšie funkcie sa tiež týka prania a dokonca aj sušenie. Aby ste topánky lepšie a rýchlejšie usušili, alebo aby sa Vám topánky nezdeformovali, je možné ich za tieto slučky zavesiť.

Aj Vás niekedy prekvapí nápady a myšlienky výrobcov obuvi či iných vecí? Jedná sa o triky, ktoré nám majú uľahčiť život, ale aj napriek tomu o nich len málokto vie!

zdroj: prosvet.cz / OFIGENNO.COM

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com