Premiér Matovič: V týchto okresoch by sa malo opakovať celoplošné testovanie!

Pozitívnych bolo 30 556 ľudí.

Priebežné výsledky skríningového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 po ôsmich dňoch od 18. do 25. januára priniesli 30 556 pozitívnych prípadov pri počte 2,589 mil. vykonaných testov. Miera pozitivity pri celoplošnom testovaní tak dosiahla v prvom týždni celoplošného testovania 1,18 %.

Najhoršie sú na tom okresy Topoľčany (2,54 % pozitivita), Levice (2,48 %) a Hlohovec (2,31 %), naopak najlepšie Veľký Krtíš (0,30 %), nasledujú Tvrdošín (0,34 %) a Svidník (0,37 %). Informoval o tom v utorok premiér Igor Matovič.

„Celoplošný skríning má zmysel, vďaka nemu sme identifikovali ohniská, oblasti, o ktorých nik ani nechyroval, že by mohli byť problematické,“povedal premiér.

Pokiaľ chce Slovensko od 8. februára uvoľňovať opatrenia, budú sa podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) musieť ľudia testovať. „Buď pôjdeme v tvrdom lockdowne ako doteraz alebo sa budeme testovať  a budeme jedna z najotvorenejších krajín, čo sa týka otvorených prevádzok,“ uviedol.

 

 

Premiér Matovič poďakoval samosprávam a tiež ľuďom, ktorí sa prišli otestovať. Cieľom testovania podľa neho bolo zistenie lokálnych ohnísk nákazy. V tejto súvislosti skritizoval analytikov z Dáta bez pátosu.

Opätovne sa bude testovať 36 horších okresov, ale premiér Matovič odporúča a vyzýva, aby sa testovalo v tých, ktoré skončili v lepšej polovici.

 

 

Agentúra SITA bude správu aktualizovať…

 

zdroj: SITA, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com