Premiér Matovič: V nasledujúcich týždňoch uvoľňovanie pravidiel určite nebude!

Premiér Igor Matovič vystúpil naživo dnes večer v Novinách TV JOJ a informoval o výsledkoch druhého kola celoplošného testovania na Slovensku.

Premiér Matovič informoval, že už zajtra teda v pondelok zasadne Ústredný krízový štáb SR, ten vyhodnotí, či bude potrebné aj ďalšie testovanie a ak áno rozhodne aj o tom, v ktorých okresoch. „Použite antigénových testov znižuje pozitívne prípady o viac ako 55 percent. Keď budem vidieť, že v nejakom okrese je zlá situácia, tak hriech by bol nevyužiť túto zbraň,“ povedal Matovič.

V nasledujúcich týždňoch uvoľňovanie pravidiel podľa premiérových slov nedôjde. „O nejaké dva, tri týždne určite zjemňovanie pravidiel nebude,“ prezradil Matovič.

„Do konca novembra musíme vidieť, či sme stlačili tú krivku niekde aspoň k tisíc prípadom denne. Keď budeme pri tej tisícke, poďme sa baviť o tom, ako si možno v niektorých zelených okresoch doprajeme väčšiu mieru slobody,” dodal premiér s tým, že uvoľňovanie opatrení by bolo spájané s pravidelným pretestovaním daného okresu.

Od pondelka by malo byť v každom okrese otvorené odberové miesto. Na otázku, či sú nachystané, premiér Matovič odpovedal vyhýbavo a odkázal na rezort zdravotníctva. „Považoval by som to za mimoriadne zlyhanie, ak by sa neotvorili,“ dodal Matovič.

 

zdroj: noviny.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com