Premiér Matovič už nemá viac silu: Veľké rozhodnutie ohľadom celoplošného testovania!

Premiér Igor Matovič sa na tlačovej konferencii vyjadril, že v aktuálnej situácii nemá silu presadzovať celoplošné testovanie.

Bez podpory prezidentky Zuzany Čaputovej sa konať nebude.  „Ak sa nepridá, my to nemáme šancu urobiť,“ povedal. Podľa neho je celoplošné testovanie dokonalý nástroj v boji proti koronavírusu a prezidentský palác tento nástroj berie vláde z rúk.

Nie som manažér koronakrízy, takže neviem odstúpiť z funkcie, ktorú nezastávam. Mrzí ma však kritika, ktorú vláde adresuje prezidentka Zuzana Čaputová. Po pondelkovom rokovaní vlády to povedal jej predseda Igor Matovič (OĽaNO).

Matovič sa sa cíti ako dohryzený pes. „Ja som pre ľudí ten najhorší pes, ktorý im chce ubližovať, hoci ja len chcem tú najjemnejšiu cestu ako prežiť Vianoce,“ povedal.

„Ked človek s najväčšou dôveryhodnosťou na Slovensku povie, že ďalšie plošné testovania by mali byť striktne dobrovoľné a vedci hovoria, že plošné testovania majú byť, tak ja už naozaj neviem, čo mám robiť. Mrzí ma, že sa prezidentka pridáva k takejto kritike,“ dodal premiér. Kritiku prezidentky, naopak, odmietol komentovať minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Prezidentka Čaputová v pondelkovej diskusnej relácii Braňo Závodský naživo rádia Expres uviedla, že vláde chýba jasný plán na riešenie pandémie koronavírusu. V tejto súvislosti vyzvala premiéra, aby zvážil, že odovzdá manažovanie koronakrízy inému členovi vlády.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com