Premiér Matovič to konečne prezradil: TAKTO to vyzerá s jeho odstúpením z funkcie!

Igor Matovič (OĽaNO) nedávno priznal, že mal chuť odísť z funkcie premiéra. Podľa jeho vyjadrení v nedeľnej diskusnej relácie Na telo, sa nateraz neplánuje tejto funkcie vzdať

„Keby to ďalej takto pokračovalo, museli by sme si dať otázku, či to má zmysel. V ťažkej situácii, v akej sa Slovensko dnes nachádza, vtedy musíte vedieť, o koho sa môžete oprieť. Tak ako v rodine aj v koalícii, v ťažkej situácii sa opierate o členov rodiny, tak isto sa musíte byť schopný oprieť o koaličných partnerov. Ak to má byť o tom, že nikdy neviete, či sa koaličný partner nepostaví na druhú stranu s opozíciou a nebude sabotovať rozhodnutia vlastnej vlády, tak sa to nedá,“ uviedol premiér k napätým vzťahom so šéfom SaS Richardom Sulíkom.

Na otázku, či by mohol byť premiérom niekto iný, odpovedal, že ak by nešlo o zdravie a životy ľudí, šlo by diskutovať o „výmene figúrok“. Matovič pritom ale tvrdí, že je pripravený bojovať ďalej.

„Keby nešlo o životy a zdravie, potom robme nejaký čáry – máry v koalícii a podobne,“ dodal s tým, že jediná cesta je, aby koalícia držala pokope. Viac sa k téme vyjadrovať nechcel.

 

zdroj: TV MARKÍZA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com