Premiér Matovič šokuje: Veľké OSPRAVEDLNENIE Slovákom po testoch!

Aj keď tomu snáď nikto neveril, celoplošné testovanie Slovákov dopadlo úspešne a vláda nešetrí chválou na všetky strany. Od dobrovoľníkov, cez zdravotníkov, policajtov, vojakov, samosprávy, až po občanov, ktorí sa zúčastnili. 

Vláda Igora Matoviča má za sebou v spolupráci so samosprávami, zdravotníkmi, vojakmi či dobrovoľníkmi úspešne zvládnuté prvé kolo plošného testovania.

Premiér sa už podľa vyjadrení pripravuje aj na druhé kolo, pričom pár okresov sa vďaka výborným výsledkom testovania už nezúčastní. Primátori a starostovia niektorých miest a obcí však vážne uvažujú, že druhú časť akcie pod názvom Spoločná zodpovednosť odmietnu.

Igor Matovič je s výsledkami prvého kola testovania nadmieru spokojný. Pred občanov Slovenska predstúpil na tlačovej besede a urobil nečakaný krok. Z úst premiéra zaznelo veľké ospravedlnenie všetkým, ktorých na testovanie prinútil ísť.

Napriek tomu, že bolo celoplošné testovanie založené na dobrovoľnosti, ľuďom v prípade jeho odignorovania plynú nepríjemné dôsledky, ako napríklad nemožnosť ísť do práce.

Premiér poslal po zvládnutí prvého kola aj štipľavý odkaz prezidentke so slovami, že svojím postojom Slovensku nepomohla. A hoci po celý čas tvrdil, že pôjde o dobrovoľnú účasť občanov, napokon uznal, že mnohí boli k testovaniu nútení. Následne sa občanom verejne ospravedlnil. “Ešte pred vašimi otázkami mám štyri veci. Jedno je ospravedlnenie a tri sú prosby. Ospravedlnenie by som chcel adresovať všetkým tým ľuďom, ktorí na toto testovanie nejdú z vlastnej vôle a idú na to testovanie preto, lebo si uvedomujú, že podmienky sú nastavené tak, že inak by nemohli ísť do práce a nemohli by ako tak slobodne žiť. Je mi ľúto vašich pocitov, ale sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchií… Prepáčte mi, áno, že sme vás donútili ísť na tento test. Prosím, odpustite nám to, nebolo to myslené zle, bolo to myslené v záujme nás všetkých. Napriek tomu vám veľmi ďakujem, že ste sa tohto testu zúčastnili,” uviedol Matovič.

Väčšina tak na odberné miesto prišla, aj keď s testovaním na Covid-19 nesúhlasila. Práve nespokojným jedincom poslal na nedeľnom tlačovom brifingu Igor Matovič úprimné ospravedlnenie.

,,Prepáčte mi, že sme vás donútili ísť na tento test. Ale tým donútením sme chceli len, aby ste si uvedomili, že sloboda musí byť spojená aj so zodpovednosťou, so zodpovednosťou voči tým ľuďom, ktorí oprávnene chcú svoje životy a svoje zdravie chrániť,” znejú slová, ktoré vyšli z úst premiéra v prítomnosti ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra obrany.

,,Prosím, odpustite nám to, nebolo to myslené zle, bolo to myslené v záujme nás všetkých” krátko nato sa Matovič v mene celej vlády opäť ospravedlnil, tvrdiac, že mu je ľúto negatívnych pocitov, vyvolaných práve celoplošným testovaním.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com