Premiér Matovič si poriadne zavaril: Generálna prokuratúra sa zaoberá jeho obvineniami proti Sulíkovi!

V prípade nákupu antigénových testov RapiGen Žilinka uviedol, že prokurátor Generálnej prokuratúry SR podal v tejto súvislosti záväzný pokyn prokurátorovi krajskej prokuratúry, ktorý vykonáva dozor v danej veci.

Generálna prokuratúra SR (GP SR) sa zaoberá vyjadreniami premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) o tom, že minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) môže sa štyritisíc úmrtí na ochorenie COVID-19, pretože zanedbal nákup antigénových testov. Na dnešnej tlačovej konferencii to potvrdil generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„Nie je možné, aby generálny prokurátor a GP SR konali ku každému vyhláseniu skôr politického charakteru a skôr k vzťahovým vyhláseniam medzi rôznymi členmi vlády a aby sme hneď začínali trestné konanie. V danej súvislosti môžem potvrdiť, že boli podané trestné oznámenia a vo veci sa koná,“ povedal Žilinka.

V prípade nákupu antigénových testov RapiGen generálny prokurátor uviedol, že prokurátor GP SR podal v tejto súvislosti záväzný pokyn prokurátorovi krajskej prokuratúry, ktorý vykonáva dozor v danej veci. „Pokiaľ sa nemýlim, už aj bolo začaté trestné stíhanie alebo má byť začaté trestné stíhanie vo veci,“ uviedol Žilinka.

Maroš Žilinka dal pokyn na preverenie nákupu jedného milióna antigénových testov značky RapiGen Správou štátnych hmotných rezerv SR za 3,9 milióna eur. Urobil tak z úradnej povinnosti po tom, ako si v sobotu 9. januára vypočul tvrdenia predsedu vlády Igora Matoviča o nekvalite nakúpených testov.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com