Premiér Matovič sa vyjadril o sprísňovaní opatrení: Bude obmedzený pohyb na Dušičky?

Spread the love

Počty nakazených koronavírusom nám stúpajú. Ak sa to počas víkendu nezlepší, pravdepodobne nás opäť čaká sprísnenie opatrení.

 

Premiér Igor Matovič sa dnes vyjadril aj k aktuálnej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku. Priznal, že hoci nám aktuálne počty nakazených ľudí stále stúpajú, už počas najbližšieho víkendu by sa mali prejaviť prijaté opatrenia a postupne by mohol počet chorých začať klesať. Ak sa tak však nestane, je možné, že opatrenia sa budú znova sprísňovať.: „Treba počkať na dopad predošlých opatrení pred akýmkoľvek sprísňovaním. Dopad by sa mal začať prejavovať už počas víkendu, sám som zvedavý, či sa prejaví. V prípade, že nám bude počet pozitívnych prípadov stále rásť, je životná nevyhnutnosť opatrenia sprísniť,“ uviedol Matovič.

Obmedzí sa pohyb na dušičky?

Premiér Matovič sa vyjadril aj k tomu, či nám znova hrozí obmedzenie pohybu počas Sviatku všetkých svätých, ako to bolo aj na jar v čase veľkonočných sviatkov: „Vylúčené to nie je. Musíme byť pripravení na akékoľvek opatrenia, ak nám záleží na otázke života a zdravia,“ odpovedal premiér.

Hrozilo by tak, že by Slováci nemohli ísť zapáliť sviečku zosnulým. Dosah prijatých opatrení na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu by sa mal ukázať najbližší víkend.

 

Premiér Matovič sa vyjadril na sociálnej sieti facebook:

1037 pozitívnych ľudí pri 9518 testoch

PROSÍM, BUĎME VŠETCI MIMORIADNE OPATRNÍ🙏

Odložme na chvílu boj za svoje, svoje a svoje … a začnime sa biť aspoň na čas spolu za spoločné. Áno, každý máme iný názor na čokoľvek, každý by sme to teraz určite robili lepšie … takééé prirodzené.

Dnes je však pre Slovensko vážna chvíľa … hygienici, sestry a lekári s vypätím všetkých síl ledva zvládajú nápor, ktorý je už 30krát väčší (podľa počtu pozitívnych) ako vo vlne prvej!!!

… a starí rodičia, chronicky chorí ľudia či onkologickí pacienti žijú v strachu, lebo niekto iný v tejto chvíli považuje svoju (absolútnu) slobodu za väčšie právo ako právo slabšieho na zdravie a život.

Nebláznime, prosím! Buďme ľuďmi a pomôžme svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším, ktorí sa sami bez nás nevedia brániť. Máme na to a #DámeTo🇸🇰

ps. Rúško – Odstup – Ruky

 

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220586185137059

 

You Might Also Like