Premiér Matovič sa vyjadril ku kauze Cibulková, na Krajčího ministerstvo má vážnu požiadavku

Zdieľajte článok na

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) žiada od Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR) presné poradovníky na očkovanie a rovnako aj sprísnenie podmienok. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Reagoval tak na medializované informácie o bývalej slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej, ktorá sa dala zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Keďže tenistka nepatrí medzi pracovníkov kritickej infraštruktúry, verejnosť tento čin kritizovala.

Okamžité sprísnenie opatrení

Cibulková v reakcii na to vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že sa „nechala voviesť do omylu“ a že ju tento krok mrzí. Univerzitná nemocnica Bratislava, konkrétne jej pracovisko na Kramároch, pre Denník N potvrdila, že okrem Cibulkovej bol v ich nemocnici zaočkovaný aj manžel tenistky Michal Navara.

„Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok,“ napísal Matovič.

Zbytočné zlyhanie systému

Premiér vo svojom statuse zároveň poznamenal, že Slovensko patrí k európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám a tiež platí, že mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá. Z tohto dôvodu uznal, že bude potrebná kampaň.

DODRŽUJME PORADIE OČKOVANIA

Teší ma veľký záujem o očkovanie, najmä v nemocniciach medzi zdravotníkmi. V tejto chvíli…

Uverejnil používateľ Marek Krajčí Nedeľa 10. januára 2021

 

V rámci kampane by podľa neho malo vystúpiť množstvo osobností, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí. Podľa premiéra však očkovanie Cibulkovej bolo zbytočným zlyhaním systému, a to vrátane zlyhania pracovníka očkovacieho centra. Ako dodal, ide tak o nevyužitú príležitosť.

Matovič doplnil, že nemá problém s tým, ak budú denne popri „tisíckach“ zaočkovaných ľudí podľa poradovníka, verejne zaočkovaní aj traja až štyria známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi. Podľa Matoviča robiť očkovanie tajne, nie je fér, avšak urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci.

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

 

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na