Premiér Matovič reaguje: Drsný odkaz pre ministra hospodárstva Sulíka!

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pred dnešným rokovaním vlády povedal, že pripravuje materiál, ktorý bude pandemickým plánom.

Pandemický plán, ktorý pripravuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) na čele s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), nie je relevantný. Na tlačovej konferencii po dnešnom rokovaní vlády to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že „životy nepočkajú“. Kým by na Sulíka čakali, zomrelo by podľa premiéra možno sto či dvesto ľudí. Predseda vlády vyzval predsedu SaS, že ak príde do nedele 15. novembra s plánom, ktorý zníži do 30. novembra sedemdňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, prenechá mu vedenie boja s koronavírusom.

Ak SaS niečo pripraví, má to podľa premiéra ponúknuť krajinám, kde situáciu nezvládajú. Doplnil, že ak Sulíkovi odobrí plán pandemická komisia, konzílium odborníkov a Ústredný krízový štáb, tak ho budú akceptovať. Potom však celé Slovensko zmení podľa neho smer a nepôjde dopredu, ale dozadu.

Sulík pred dnešným rokovaním vlády povedal, že pripravuje materiál, ktorý bude pandemickým plánom. Bude to súhrn opatrení, ktoré navrhne SaS. „Ako prvé si stanovíme kritéria, podľa ktorých určíme akési skóre. Následne, v druhom kroku povieme, ako chceme rozdeliť krajinu, či to budú okresy alebo niečo iné. A do tretice povieme, v závislosti od výšky skóre, v akom regióne majú platiť aké opatrenia. Nebude jedna sada opatrení, ktoré majú platiť pre celé Slovensko,“ vysvetlil minister hospodárstva.

Tam, kde je „naozaj problém“, príjmu podľa jeho slov opatrenia zodpovedajúce veľkosti problému, „pokojne aj “lockdown. „Tam, kde takýto problém nie je, nie sú potrebné tvrdé opatrenia,“ doplnil. Podľa neho pôjde o podobný model, aký má Česko. Časť dokumentu má tvoriť semafor.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com