Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý lockdown. Výnimky budú platiť len s negatívnym testom.

Vyzerá to totiž tak, že buď sa za svojimi blízkymi nedostaneme vôbec, alebo len s negatívnym testom na koronavírus.

Iné dve možnosti podľa premiéra Matoviča neexistujú. „Buď prezidentský palác povie áno, mýlili sme sa a povinné plošné testovanie je dobrý nástroj, alebo bude palác trvať na tom, že to nesmie byť, v tom prípade to znamená, že bude lockdown,“ hovorí predseda vlády o tom, kedy oznámi to, aké presne budú opatrenia počas Vianoc.

Jeho slová potvrdzuje aj matematik Richard Kollár spolu s vedcami z iniciatívy Veda pomáha. „V tejto chvíli neexistuje už žiadne dobré ani zázračné riešenie, vyberáme si už len z kombinácie tých zlých.“

„Lockdown alebo lockdown s výnimkou, keď môžete chodiť po vonku, kedy chcete,“ jasne predstavil Matovič jediné dve možnosti, medzi ktorými sa vláda rozhoduje. Lockdown bez výnimiek sme zažili počas Veľkej noci. Zákazy platili pre všetkých a vyhnúť sa im nedalo. Nemohli sme opustiť okres či stretávať sa s osobami mimo tých z jednej domácnosti.

Lockdown s výnimkami sme zažili v novembri, kedy platil zákaz vychádzania. Na ľudí s negatívnym výsledkom z testu sa zákazy nevzťahovali. V tomto prípade by to teda znamenalo, že pohyb by bol povolený po testovaní a negatívnom výsledku aj teraz.

 

zdroj: SITA

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com