Premiér Matovič: Pandemická komisia zvažuje nákup ruských vakcín Sputnik V!

Predseda vlády SR Igor Matoviè poèas tlaèovej konferencie v rámci rokovania konzília odborníkov - epidemiológov na Úrade vlády SR k aktuálnej epidemiologickej situácii s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom na Slovensku. Bratislava, 13. júl 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Zdieľajte článok na

Odborníci odporúčajú vláde rokovať s Ruskom o dodávke vakcín Sputnik V. Ako informoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič, touto témou sa na svojom utorňajšom zasadnutí zaoberá Pandemická komisia vlády SR.

Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu podľa neho prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok EÚ registrovaných vakcín je namieste, aby vláda o dodávke vakcín začala rokovať s ruskou stranou. „A niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú ‚svätú‘ vojnu,“ uviedol premiér.

„Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí je hlboko pod úroveň môjho vkusu. Sputnik V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame, by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku,“ doplnil Matovič.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na