Premiér Matovič oznámil celkové výsledky testovania. V týchto okresoch sa testovanie zopakuje!

Na Slovensku od 18. do 26. januára pod názvom „Zachráňme spoločne životy” prebiehalo celoplošné (skríningové) testovanie na ochorenie COVID-19. Vláda tiež predĺžila zákaz vychádzania do nedele 7. februára.

COVID automat sa možno zapne neskôr

Najviac odberných tímov mestá vytvorili počas víkendu a kompletné výsledky testovania oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO) v stredu podvečer.

Konzílium odborníkov by podľa slov premiéra asi malo prehodnotiť COVID automat, ktorý má na Slovensku platiť od 8. februára. Podľa Matoviča je však na jeho zapnutie zrejme príliš skoro. Bojí sa, že ak sa teraz uvoľnia opatrenia, môže sa pandemická situácia pre novú britskú mutáciu koronavírusu vymknúť spod kontroly. „Aktuálne najúčinnejším riešením situácie je lockdown v kombinácii s frekventovaným celoplošným testovaním,“ vyhlásil.

Zákaz vychádzania od 27. januára

Od stredy 27. januára sa občania, ktorí nemôžu pracovať z domu, musia preukázovať negatívnym výsledkom antigénového testu alebo PCR testu. Obmedzenie platí aj pre návštevy prírody, ale len pre občanov od 15 do 65 rokov.

Ľudia, ktorí sa otestovali už v pondelok 18. januára a mali negatívny výsledok testu, ten im bude platí aj po 27. januári.

Okresy s lepšími výsledkami budú od nedele 7. februára nabiehať na COVID automat. Pre druhú polovicu okresov s horšími výsledkami bude aj po tomto dátume platiť prísnejší zákaz vychádzania a testovanie tam bude pokračovať.

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY CELOPLOŠNÉHO SKRÍNINGU

Zúčastnilo sa 2 949 017 ľudí. Pozitívnych testov bolo 36 547. Miera pozitivity je 1,24 percenta.

Skríningové testovanie odhalilo viac ako 36-tisíc pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, zúčastnilo sa na ňom viac ako 2,9 milióna ľudí. Na tlačovej konferencii to po rokovaní Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Skríningové testovanie, uskutočnené od 18. do 26. januára, odhalilo celkovo 36 547 prípadov nákazy. Vykonaných bolo 2 949 017 antigénových testov. Pozitivita obyvateľov tak dosiahla úroveň 1,24 percenta.

 

 

správu budeme aktualizovať…

zdroj: SITA, Foto: Úrad vlády SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com