Premiér Matovič: Od Sulíka som dostal odkaz. Ak by som tlačil na jeho odvolanie, rozbije koalíciu!

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) povedal, že ak by odvolal Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra, tak by Sulík položil vládu.

Podľa neho to pokazil minister Richard Sulík a má na svedomí dvetisíc ľudských životov. Sulíkovi vyčíta, že sa sedem týždňov len vyhováral a nezabezpečil včasné dodanie antigénnych testov, i to, že si nedávno užíval dovolenku v Dubaji, kým zdravotníci kolabovali a zomierali.

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) stratil voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveru. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Premiér zároveň priblížil, že viac nebude „Sulíka akokoľvek pomenovávať“. Zároveň označil za chybu, že ho v decembri nazval „idiotom“.

Na otázku, či má v pláne odvolať Sulíka z funkcie ministra, odpovedal, že ak by ho odvolal, tak by Sulík položil vládu. „Dostal som odkaz, že ak budem tlačiť na jeho odvolanie, rozbije túto koalíciu,“ uviedol Matovič.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com