Premiér Matovič: Len čo oddídem do karantény, svet sa na hlavu postaví a už nič neplatí!

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO)

 

Celý príspevok tu:

To nie je možné … len čo oddídem do karantény, svet sa na hlavu postaví a už nič neplatí,) … Rakúsko ide plošne v januári testovať … a ten, kto nepôjde na test, bude musieť zostať týždeň v karanténe?!
To bolo rečí a nenávisti – vidíš Matovič, Rakušania dôverujú ľuďom a testovanie bude dobrovoľné … áno aj bolo – prvé kolo a bohužiaľ aj v Rakúsku zistili, že dobrovoľné testovanie nefunguje, lebo veľa stojí a prišlo len 20% ľudí.
Lenže, keď potrebujete vo veľkom identifikovať infekčných, a tak vo veľkom zachraňovať životy, to nemôže byť o testovaní len tej uvedomelej a zodpovednej časti spoločnosti.
Áno, v takých situáciách si politik vyberá, či pôjde cestou cynického populizmu a bude hovoriť to, čo chcú ľudia počuť, alebo presadí nepopulárne riešenie s vedomím, že mu to ublíži, ale zachráni životy.
Gratulujem

Sebastianovi Kurzovi k odvážnemu rozhodnutiu … áno, presne toto je bezpečná cesta k normálu … presne taká, akú schválil na môj návrh jednohlasne náš Ústredný krízový štáb = plošné testovanie s 8 miliónmi vykonaných testov počas prvých troch decembrových víkendov … t.j. zajtra by bolo posledné kolo v najviac postihnutých obciach a mestách … a následne úplne normálne Vianoce, deti po Troch kráľoch bez testov do škôl, otvorené reštiky či fitká.

My sme sa však vybrali inou cestou. Cestou hecovania nenávisti voči mne, opatreniam a priam hysterického boja voči povinnému plošnému testovaniu, t.j. lockdownu len pre tých, čo na teste neboli … a cestou trestuhodného odsabotovania nákupu potrebných testov priamo ministrom vlády.
Výsledok tohto populizmu a fanatického “úsilia” si začneme od zajtra užívať všetci spolu. Aj vinní aj nevinní. Týždne lockdownu, pokazené sviatky, mimoriadne ekonomické škody, do krajnosti vyčerpaní zdravotníci … a najmä tisícky úplne zbytočných úmrtí úplne nevinných ľudí – tých najslabších v tejto chvíli – starých a chorých.
ĎAKUJEM všetkým vám, ktorí ste mi v mojom boji za zdravie, životy, minimalizáciu ekonomických škod a čím skorší návrat do normálneho života … rozumeli a pomáhali. Verím, že tým ostatným otvorí zbytočné utrpenie najbližších týždňov konečne oči … a cynickí politickí populisti pri tých tisíckach mŕtvych konečne zmĺknu.
zdroj: Igor Matovic

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com