Premiér Matovič: Je mi z toho smutno, prepáčte. Nemal som dosť síl na zrealizovanie decembrového plošného testovania! Vlastní zradili.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO)

Celý príspevok tu:

PARADOX
Prvú vlnu sme zvládli na európsku jednotku … lebo ľudia v rešpekte pred nepoznaným brali slová tých, čo silu pandémie merali počtom zatvorených barov, na ľahkú váhu. Ich blúznenie im bolo síce sympatické, ale zdravý rozum kázal opatrnosti.
Prišlo leto a dni, keď sme mali aj nula prípadov denne. Ale konšpirátori a spochybňovači covidu išli na plné obrátky … až sme sa stali krajinou s najväčšou vierou v konšpirácie v EÚ.
A prinieslo to výsledky … prišla druhá vlna, stonásobne silnejšia ako prvá. Kde sa vzala? Z Gurunu nepristála, bola v nás. Vírus cez leto nezoslabol, len naša schopnosť a ochota mu čeliť, zoslabla výrazne.
Začali sme spochybňovačov brať za mienkotvorcov. Buchnúť si, sa stalo módou a kto nespochybňoval opatrenia, nebol in. Opatrenia začali z piedestálu spochybňovať aj kľúčoví hráči verejnej mienky, a bohužial, aj vlastní spoluhráči.
Proti vôli výraznej presily sme zatiahli v poslednej chvíli ručnú s plošným testovaním. Milióny ľudí prišlo … mnohí dobrovoľne, mnohí nie … ale spolu sme zachránili tisícky životov a ochránili nemocnice pred kolapsom. Na čas.
Potom však prišla doba nenormálna. Priam hystericky fanatická svätá vojna proti opakovaniu plošného testovania, blúznenie o jeho nutnej dobrovoľnosti … až po mnohotýždňovú zlomyselnú sabotáž nákupu 8 miliónov testov potrebných na zastavenie ďalšej vlny … spolu s choromyseľným blúznením o nutnom okamžitom otvorení reštaurácií a barov.
To nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”.
Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa posladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody … a paradoxne zbytočné mesiace navyše zatvorené bary, reštaurácie či posilky, za ktoré sa “bojovníci” proti opatreniam ľúbivo a podlo skrývali.
Áno, sociopati v politike budú radi. Veď umrú najmä starí a chorí. Čo tam po nich! Veď ušetríme na dôchodkoch a zdravotnej starostlivosti na nich! Choré, cynické a sebecké myslenie bez akejkoľvek štipky empatie a ľudskosti. A že zomrú aj mladí, či budú mať následky? Vraj, stáva sa, vraj život je taký.
Nuž, paradox, z víťazov sa stali porazení. Mohli sme mať pokojné a normálne Vianoce, ale my nie. My sme bojovali za domnelú slobodu a miesto tímovým hráčom sme drukovali tým, ktorí vlastných faulovali. Nedokázali sme v pasci ľúbivosti zistiť, že na ňu škaredo doplatíme … až nás boj za “slobodu” do väzenia dostal.
Je mi z toho smutno. Prepáčte, prosím, tí, ktorí ste odo mňa čakali, že napriek všetkej zlomyseľnosti opäť zrealizujem plán decembrového plošného testovania, aby sme nemuseli skončiť v lockdowne a mnohí neumreli. Nemal som dosť síl. Vlastní zradili.
zdroj: Igor Matovic

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com