Premiér Matovič: Deti môžu snívať 2 mesiace, že sa dostanú do školy. Tak isto aj reštaurácie, že otvoria

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) povedal, že ak by odvolal Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra, tak by Sulík položil vládu.

Podľa neho to pokazil minister Richard Sulík a má na svedomí dvetisíc ľudských životov. Sulíkovi vyčíta, že sa sedem týždňov len vyhováral a nezabezpečil včasné dodanie antigénnych testov, i to, že si nedávno užíval dovolenku v Dubaji, kým zdravotníci kolabovali a zomierali.

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) stratil voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveru. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Premiér zároveň priblížil, že viac nebude „Sulíka akokoľvek pomenovávať“. Zároveň označil za chybu, že ho v decembri nazval „idiotom“.

Na otázku, či má v pláne odvolať Sulíka z funkcie ministra, odpovedal, že ak by ho odvolal, tak by Sulík položil vládu. „Dostal som odkaz, že ak budem tlačiť na jeho odvolanie, rozbije túto koalíciu,“ uviedol Matovič.

V súvislosti s antigénovým testovaním opäť kritizoval Matovič aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá vyhlásila, že plošné testovanie by nemalo byť povinné, ale dobrovoľné.

„Deti môžu snívať možno dva mesiace o tom, či sa dostanú do školy,“ povedal premiér. Podľa neho by takú dlhú dobu mohlo trvať, kým znovu budú môcť otvoriť reštaurácie.

„Nemôžeme sa hrať na piesočku, že každý okres bude mať svoje pravidielka, lebo máme jeden ekosystém nemocníc,“ dodal na koniec premiér.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com