Premiér Matovič: Bohužiaľ, opäť sme dosiahli rekord. Na Slovensku za posledných 24 hodín pribudlo až 818 nových prípadov.

Zdieľajte článok na

Na Slovensku pribudlo za posledných 24 hodín t.j. sobota 818 nových prípadov vírusového ochorenia koronavírusu Covid-19.

 

Laboratóriá pritom vykonali 8 565 testov.

Medzi pozitívne testovanými bolo včera 380 mužov a 438 žien vo veku od 2 do 92 rokov.

Nový koronavírus sa v sobotu zachytil v regiónoch Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (8), Banská Štiavnica (1), Bardejov (52), Bratislava (54), Brezno (2), Bytča (2), Čadca (2), Detva (9), Dolný Kubín (12), Dunajská Streda (8), Galanta (6), Gelnica (3), Hlohovec (3), Humenné (32), Ilava (5), Kežmarok (1), Komárno (12), Košice (64). Pozitívne testovaní boli aj v regiónoch Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina.

Dobrou správou je, že sa vyliečilo oproti predchádzajúcemu dňu 35 ľudí, spolu ochorenie COVID-19 prekonalo na Slovensku 4828 osôb. Počet potvrdených úmrtí je na čísle 55.

Počet ľudí hospitalizovaných v nemocniciach s novým koronavírusom alebo s podozrením naň sa oproti predchádzajúcemu dňu nezmenil, je to podľa aktuálnych štatistík aj dnes 275 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 238 osôb.

Na JIS je 13 ľudí, tu je ale oproti predchádzajúcemu dňu zmena – pokles o 2 pacientov, ktorí potrebujú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti.

O dvoch ľudí viac ako deň predtým evidujeme pri potrebe podpory umelej pľúcnej ventilácie, aktuálne túto podporu dýchania potrebuje 24 pacientov s ochorením COVID-19.

Na Slovensku sa doteraz vykonalo 492 902 ukončených laboratórnych testov, doteraz bolo pozitívne testovaných 13 139 ľudí. Aktívnych prípadov v našej krajine máme tak aktuálne 8256.

Medzi ohrozenými skupinami sú najmä seniori. V tabuľke nižšie nájdete celkový počet pozitívne testovaných ľudí nad 65 rokov po jednotlivých okresoch. Buďme ohľaduplní a chráňme našich blízkych dodržiavaním základných opatrení ROR (rúško-odstup-ruky).

Viac informácií aj na www.korona.gov.sk

 

Na facebooku to oznámil premiér Igor Matovič:

Peknú nedeľu všetkým ľuďom dobrej vôle.

Nikto nie je rád poslom zlých správ, ale zobrať mlčaním výsledky Covid-19 za včerajší deň by nebolo správne. Bohužiaľ, opäť sme dosiahli rekord – 818 pozitívne testovaných ľudí pri 8565 vykonaných testoch.

Niekto si možno povie, rekord sa dal čakať a aj sám som na tento týždeň avizoval 800-1000 pozitívnych denne. Áno, lenže my sme dosiahli absolútny rekord v sobotu, v deň, ktorý býva druhý najslabší v týždni … a to je znakom toho, že rast ochorení nabral mimoriadne prudkú dynamiku!

Chcem preto všetkých vás, ktorí si uvedomujete vážnosť tejto chvíle, aby ste napriek ochranným opatreniam prijatým hygienou, nasadili vo svojich rodinách výrazne prísnejšie vlastné pravidlá – prosím vás, nechoďte (ak je to i len trochu možné) na žiadne hromadné podujatie – športové, kultúrne, cirkevné …

Prosím vás, neorganizujte žiadne rodinné oslavy a ani na ne nechoďte. Prosím, buďte mimoriadne opatrní aj pri bežnom kontakte s ľuďmi zo spoločnej domácnosti. Noste rúško vždy a všade vnútri, vonku hneď, ako sa priblížite ku niekomu mimo ľudí zo spoločnej domácnosti.

Prosím vás, nezabúdajte zároveň na svojich rodičov a starých rodičov. Ak môžte, choďte im nakúpiť vy sami.

Vy, milí kultúrnici, športovci a cirkevníci – buďte prosím mimoriadne mimoriadne opatrní pri organizovaní hromadných podujatí, ktoré umožňujú dnešné pravidlá. Viem, že vám je akékoľvek obmedzenie príťažou a vrie vo vás vzbura za slobodu … dnes to však nie je správna chvíla, verte mi. Nikto nerobí nič naschvál proti vám a verte, že nikto na Slovensku netúži viac po skončení akýchkoľvek ochranných opatrení viac ako ja.

Ideme do strašných dní. Počty budú evidentne ešte výrazne stúpať a naše kapacity začnú škrípať. Napriek tomu verím, že túto skúšku ako spoločenstvo zodpovedných ľudí s vypätím všetkých síl zvládneme.

Vás, kuvici, chcem požiadať o pár týždňov ticha. Vaše bludy, ktoré šírite, vaše prkotiny, ktoré zveličujete, vaše manipulácie, ktoré podsúvate … spoločnej veci a verejnému záujmu ničím nepomáhajú, nech sa akokoľvek tak tvárite. Práve naopak, spôsobujete ignoráciu opatrení, viac nakazení, viac úmrtí. Spamätajte sa, prosím.

 

Peknú nedeľu všetkým ľuďom dobrej vôle.Nikto nie je rád poslom zlých správ, ale zobrať mlčaním výsledky Covid-19 za…

Zveřejnil(a) Igor Matovic dne Neděle 4. října 2020

 

Ako predísť nákaze

  • Ak môžete, zostaňte doma. Von vychádzajte len ak je to nutné.
  • Všade mimo domu noste rúško. Chránite tak seba aj ostatných.
  • Ak ste na verejnosti, držte si od ostatných odstup aspoň 2 metre.
  • Umývajte si ruky hneď po príchode domov.

Obmedzte na minimum stretnutia s priateľmi, blízkymi a rodinou. Vírus môžete šíriť aj bez toho, aby ste mali príznaky.

zdroj: Facebook Igor Matovič


Zdieľajte článok na

You Might Also Like