Síce v pancieri, ale veselý! Tak by sa dalo opísať včerajšie ranné správanie premiéra Igora Matoviča pred cestou na brífing k plošnému testovaniu. Dvere na opancierovanom aute mu otvoril jeden z členov ochranky a predseda vlády ufujazdil za svojimi pracovnými povinnosťami do hlavného mesta.

V špeciálne upravenej limuzíne nemeckej značky sa pritom vozí už asi tri týždne. Podľa portálu aktuality.sk približne od času, keď sa v Bratislave konal agresívny protest pred Úradom vlády. Chuligáni počas neho zaútočili na bránu úradu, na jeho pozemok hádzali svetlice, na Matoviča vulgárne nadávali a žiadali jeho koniec vo funkcii. Kto konkrétne zakročil a postaral sa o zvýšenú ochranu šéfa kabinetu, je otázne.

Úrad vlády sa vyjadrovať nechcel a odkázal nás na rezort vnútra, pod ktorý spadá ochrana ústavných činiteľov. „Dôvody, spôsob, miera a taktika poskytovania ochrany Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií ministerstva vnútra sú podľa osobitného predpisu predmetom utajovaných skutočností, preto informácie o týchto skutočnostiach úrad neposkytuje,“reagoval tlačový odbor ministerstva.

Zdroj blízky prostrediu vlády však tvrdí, že iniciatíva išla od súčasného premiéra Matoviča. Jeho predchodovia Robert Fico a Peter Pellegrini podľa našich informácií takúto limuzínu nevyužívali.

Matovič tak zo straníckej dodávky presadol – podľa našich informácií – do podstatne drahšieho a bezpečnejšieho auta.“ Pancierové auto stálo od 650-tisíc do 800-tisíc eur. Musel vymeniť aj ochranku a vodiča, lebo na toto musia mať špeciálny certifikát,“ povedal náš zdroj. Aj samotného premiéra sme sa chceli opýtať, či má obavy pred kritikmi a nepriateľmi, na naše telefonáty však nereagoval.

zdroj: pluska.sk