Premiér Heger: Sme ochotní poskytnúť Ukrajine vojenskú techniku, ak…

Slovenská vláda je ochotná poskytnúť vojenskú techniku, ale len za podmienok, že neohrozíme bezpečnosť vlastnej krajiny. Premiér Eduard Heger (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti po štvrtkovom stretnutí s ministrom obrany Spojených štátov amerických Lloydom Austinom.

Predseda vlády zdôraznil, že si cení záväzok spojencov zvýšiť bezpečnosť Slovenska. Dodal, že už v najbližších dňoch príde na Slovensko z USA technika, potrebná na zvýšenie obranyschopnosti.

Heger s Austinom hovorili aj o pomoci Ukrajine, ktorú Slovensko poskytuje a bude v tom ďalej pokračovať. „Musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina nepadla do rúk Vladimira Putina,“ podotkol Heger.

Ako dodal, Austin ho ubezpečil, že máme v USA silného spojenca, ktorý nám v prípade útoku okamžite príde na pomoc a ochráni slovenských občanov. „Tieto slová sú v čase, keď Rusko agresívne napadlo nášho východného suseda, veľmi dôležité,“ povedal premiér.

zdroj: vlada.gov.sk

2 komentáre k “Premiér Heger: Sme ochotní poskytnúť Ukrajine vojenskú techniku, ak…”

  1. My len buďme s tými zbraňami trocha opatrnejší lebo od toho potkana z Kremľa sa môžme dočkať nepríjemného prekvapenia a potom už bude neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

    Odpovedať
  2. Putin upozornil svet a Slovako tiež, že ak poskytneme Ukrajine zbrane, bude to považovať za výzvu k vojne a určite sa dočkáme odpovede… Zbrane od nás pre Ukrajinu je pre nás samovraždou! Oni majú sposob, ako nám to vrátiť, nepomôže nam nevi aký obranný systém!

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com