Premiér Heger: Sme ochotní poskytnúť Ukrajine vojenskú techniku, ak…

Slovenská vláda je ochotná poskytnúť vojenskú techniku, ale len za podmienok, že neohrozíme bezpečnosť vlastnej krajiny. Premiér Eduard Heger (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti po štvrtkovom stretnutí s ministrom obrany Spojených štátov amerických Lloydom Austinom.

Predseda vlády zdôraznil, že si cení záväzok spojencov zvýšiť bezpečnosť Slovenska. Dodal, že už v najbližších dňoch príde na Slovensko z USA technika, potrebná na zvýšenie obranyschopnosti.

Heger s Austinom hovorili aj o pomoci Ukrajine, ktorú Slovensko poskytuje a bude v tom ďalej pokračovať. „Musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina nepadla do rúk Vladimira Putina,“ podotkol Heger.

Ako dodal, Austin ho ubezpečil, že máme v USA silného spojenca, ktorý nám v prípade útoku okamžite príde na pomoc a ochráni slovenských občanov. „Tieto slová sú v čase, keď Rusko agresívne napadlo nášho východného suseda, veľmi dôležité,“ povedal premiér.

zdroj: vlada.gov.sk

2 komentáre k “Premiér Heger: Sme ochotní poskytnúť Ukrajine vojenskú techniku, ak…”

  1. My len buďme s tými zbraňami trocha opatrnejší lebo od toho potkana z Kremľa sa môžme dočkať nepríjemného prekvapenia a potom už bude neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

    Odpovedať
  2. Putin upozornil svet a Slovako tiež, že ak poskytneme Ukrajine zbrane, bude to považovať za výzvu k vojne a určite sa dočkáme odpovede… Zbrane od nás pre Ukrajinu je pre nás samovraždou! Oni majú sposob, ako nám to vrátiť, nepomôže nam nevi aký obranný systém!

    Odpovedať

Vložiť komentár