Premiér Heger: Prezidentovi Ukrajiny som sľúbil, že podporíme ich vstup do EÚ!

Premiér SR Eduard Heger (OĽANO) sľúbil počas telefonického rozhovoru s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským, že Slovensko podporí vstup Ukrajiny do Európskej únie.

Predseda vlády Eduard Heger to uviedol na sociálnej sieti facebook.

„SĽÚBIL SOM 🇺🇦 PREZIDENTOVI, ŽE PODPORÍME ICH VSTUP DO EÚ
Večer som ešte zavolal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, aby som ho povzbudil informáciou o ďalšej vládou schválenej pomoci pre jeho krajinu. Vyjadril som mu obdiv za jeho veľké odhodlanie a vnútornú silu udržať Ukrajinu nezávislú a v slobodnom svete. Hoci dostal od niekoľkých krajín ponuku na exil, on ostáva so svojim národom.
Spýtal som sa ho, čím vie Slovensko ešte pomôcť. Ukrajinským vojakom začína dochádzať munícia, a preto som na zajtra okamžite zvolal vládu, aby sme mohli čím skôr na žiadosť reagovať.
Prezidenta som ubezpečil, že o ľudí, ktorí utekajú z Ukrajiny pred vojnou, sa postaráme a poskytneme im bezpečné útočisko. Spomenul som mu aj vlnu solidarity, akú Slováci prejavili voči prichádzajúcim. Pevne dúfam, že sa táto tragédia čoskoro skončí v prospech slobodnej a demokratickej Ukrajiny. Hovorili sme aj o tom, že sme pripravení podporiť najtvrdšiu sankciu voči Rusku, a to odpojenie od SWIFTU.
Slovensko sa bude zasadzovať aj o integráciu Ukrajiny do štruktúr EÚ a NATO. Ukrajina dokazuje každý jeden ťažký deň bojov, že patrí do európskeho spoločenstva hodnôt a demokracie, patrí do EÚ.
Náš sused môže rátať s tým, že Slovensko podporí všetko, čo napomôže prinavrátiť mier na ukrajinské územie. Má v nás silnú oporu. Pán prezident, držte sa! Sme s Vami a ukrajinským ľudom.“ napísal premiér na sociálnej sieti.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com