Prelomové riešenie z Fínska. Zamestnanci si počas pracovnej doby môžu pospať, za čo majú zaplatené!

To, že spánok prináša so sebou energiu, zdravie a zvyšuje produktivitu, je všeobecne známe. Je charakterizovaný spomalením rytmu dýchania, tepu srdca a nižšou citlivosťou na vonkajšie podnety. Spánok zabezpečuje regeneráciu organizmu a jeho nedostatok môže spôsobiť celý rad zdravotných komplikácií.

Na Slovensku priam nepredstaviteľná vymoženosť sa stala vo Fínsku realitou. V Helsinkách majú pracovníci rôznych firiem vyhradený čas na spánok, ktorý im bol udelený priamo od šéfa. Čo je na ňom však najlepšie je to, že za čas strávený spánkom majú dokonca zaplatené!

Spánok v práci povýšili občania Fínska na celkom inú úroveň. Pracovníci majú na spánok vyhradené špeciálne miestnosti a dokonca aj trénerov, ktorí im pomáhajú uvoľniť sa a zrelaxovať. Tento niekoľkotýždňový experiment začína pomaly prinášať ovocie. Ukazuje sa, že pracovníci sú omnoho produktívnejší, keď si doprajú ničím nerušný oddych počas pracovného času.

Odborníci tvrdia, že ľudia majú tendenciu chcieť čo najskôr opustiť zamestnanie po niekoľkých hodinách sedenia za stolom, ktoré má za príčinu bolesti chrbtice, hlavy a podráždenosť.

Nespokojný pracovník dokáže len ťažko efektívne vykonávať svoju náplň práce. Toto presne pochopili severskí obyvatelia. Ich prioritou je, aby sa ľudia v ich firme cítili dobre, a neskenovali očami každú chvíľu hodiny v túžbe po domove.

Nakoľko sa tento program stal mimoriadne úspešným, zvažuje sa jeho rozšírenie aj do ďalších miest. Na Slovensku žiaľ môžeme o podobných privilégiách len snívať. Zamestnávatelia sa u nás často snažia dosahovať maximálny výkon svojich zamestnancov čo najväčším naháňaním k činnosti. Pravdou však je, že menej práce znamená v konečnom dôsledku viac.

ZDROJ: bidista.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com