Prečo takmer všetky mamičky nosia svoje deti na rukách na ľavej strane? Príčina tohto materského inštinktu je naozaj zarážajúca!

Materský inštinkt je naozaj silná a krásna vec. Tento pud nie je len výsadou ľudí, ale dokonca aj zvierat, a tak sa radí k tým najstarším a akokoľvek to znie, ale aj najprimitívnejším pudom zo všetkých. Na tom však nie je nič zlé. Práve naopak.

Význam niektorých javov spojených s pudy však nepoznáme. Medzi jeden z nich patrí napríklad nosenie dieťaťa na rukách na ľavej strane. Vedeli ste, prečo to väčšina mamičiek robí? Niektoré veci sú absolútne inštinktívne a reálne si ich vôbec neuvedomujeme. Medzi tieto inštinktívna pohybmi patrí aj nosenie dieťaťa na rukách na ľavej strane. Neznamená to, že matky svoje deti nosia výlučne len na tejto strane, ale až 80% všetkých žien podvedome svoje dieťa nosí na ľavom boku.

Čo to znamená?
Prečo sa väčšina žien cíti v takej pozícii komfortnejšia? Spočiatku sme tipovali, že by to mohlo mať súvislosť s dominantnou rukou. Tieto hypotézy sme ale rýchlo vyvrátili, pretože väčšina ľudí na svete sú praváci. Ďalším vysvetlením, ktoré sa k pravde približovalo o niečo viac bolo, že matky nosia svoje deti na ľavej strane preto, že s dominantnou pravou rukou viac urobia, preto mal byť dôvod nosenie dieťaťa na ľavom boku čisto praktický. Ani to však nebol ten správny dôvod.

Vysvetlenie
Nosenie dieťaťa na ľavom boku má súvislosť s dominantnou pravou rukou, dôvod je však úplne iný. Keďže väčšina matiek sú pravačky, svoju pravú ruku si podvedome nechávajú voľnú, aby s ňou v prípade nebezpečenstva mohli bojovať. Chrániť svoje dieťa dokážu totiž len svoju silnejší stranou, preto ľavý bok inštinktívne používajú ako tzv. „Namiesto bezpečia“. Ženy teda berú svoje deti do ľavej ruky preto, aby ich chránili.

Pravá strana riadi ľavú
Štúdia verejnosť trochu mate faktom, že pravá strana mozgu riadi ľavú stranu tela. Pravá strana ľudského mozgu súvisí s emočnou inteligenciou, teda ovplyvňuje nielen vašu interakciu s inými ľuďmi, ale aj spracovanie Vašich vlastných emócií. Pokiaľ je teda dieťa na ľavej strane, znamená to aj to, že pravá strana mozgu je v súlade s Vaším citovým rozpoložením k dieťaťu.

 

zdroj: prosvet.cz / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com