Prečo su židovské deti úspesnejšie v živote ako iné ? Tieto veci robia inak, vo výchove svojích detí.

Pravdaže každý rodič chce, aby z jeho dieťaťa vyrastal inteligentný, nezávislý a odvážny človek. Chcú, aby ich dieťa žilo šťastný život, preto sa snažia dať mu v procese vzdelávania len to najlepšie, využívajúc všetko možné, či už je to povzbudenie alebo trest.

Židovskí rodičia nie sú na tom inak. No svoje úlohy riešia, pre nás veľmi nezvyčajným spôsobom – obdivujú svoje deti a veľa im dovoľujú. No nie všetci. Dnes si povieme, čo všetko je odlišné v židovskom vzdelávaní a možno sa nám podarí zistiť, prečo sú židovské deti jednoducho geniálne a úspešné v živote.

Rodičia v nich neutvárajú komplexy:
Židovská matka pevne verí, že jej dieťa nemá žiadne nedostatky. Zlý čin sa nepovažuje za známku zlého vzdelávania, ale len za jeden priestupok, ktorého dôvody musia byť odôvodnené a pochopené. Jednoducho, žiaden z rodičov nerozpráva o nedostatkoch svojho dieťaťa, aby v ňom neutvoril komplexy, s ktorými bude mať neskôr problémy.

Dávajú im slobodu:
Židovskí rodičia dávajú svojim deťom plnú slobodu konania, aby im dieťa dôverovalo. Ako sa hovorí : „Dieťa môže robiť všetko až na to, čo nemôže.“ Rodičia na deti nekričia pri každej príležitosti, keď urobí niečo nevhodné. Žarty sú prijateľné, kým neprekročia hranicu. No pre židov je dôležitý rešpekt voči starším. Ak má aj dieťa slobodu, nemôže prekročiť túto hranicu a prejaviť neúctu k starším. Starší rodičia sú ich vzorom.

Chvália ich za všetky dobré skutky:
Rodičia chvália svoje deti od narodenia. Či už je to preto, že sa dieťa naučilo chodiť, začalo chodiť do školy a darí sa mu tam, vždy dostane búrlivé gratulácie. Preto sú židovské deti naučené na to, že ich chvália od raného veku. Ani na verejnosti rodičia neváhajú pochváliť dieťa za drobné úspechy.

Učia ich zodpovednosti a nezávislosti:
V židovských rodinách deti nespoznajú pocit lenivosti. Sú neustále zaneprázdnení – učia sa hrať na husle alebo sa učia nový cudzí jazyk, navštevujú rôzne krúžky a obklopujú sa priateľmi. Cenia si čas tak, že ho nestrácajú. Učia sa byť zodpovední za svoje slová a činy.

Pestujú lásku v rodine:
Židovské tradície jasne ukazujú, že základom rodiny je otec a matka. Deti musia od raného veku vidieť, že vzťah medzi matkou a otcom je poprepletaný vzájomným rešpektom, starostlivosťou a láskou. Dieťa tak cíti istotu a neskôr, keď bude mať svoju vlastnú rodinu, bude pestovať rovnaké hodnoty.

Židovská výchova a vzdelávanie tvoria silný základ, ktorý umožňuje deťom stať sa plnohodnotnými a nezávislými osobnosťami. Teda takýto systém funguje u Židov. Možno je to tým, že židovské ženy sa starajú o dom a rodinu a obetujú vlastné sny.

Takéto jednoduché a logické princípy výchovy rodičia často zanedbávajú a potom v starobe vyhlásia, že ich deti nesplnili ich očakávania.  Nezabudnite článok zdieľať so svojimi priateľmi, nech sa aj oni inšpirujú radami pri výchove dieťatka.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com