Prebuďte svojho vnútorného liečiteľa: Jednoduchá samoliečebná technika krok za krokom!

Žiadny lekár vám nepomôže, ak vaše vnútorné mechanizmy nepracujú tak, akoby mali. Aby ste dokázali zistiť, kde je problém, je jasné, že musíte dodržiavať pitný režim, dobre sa stravovať a dostatočne veľa spať. No skvelým aspektom udržiavania dobrého zdravia je masáž.

V priebehu mnohých rokov praxe sa vytvorili skvelé techniky samomasáže, ktorú môžete vykonať aj doma. Je vhodná pre tých, ktorí sú časovo obmedzení. Všetko, čo potrebujete, je hladká palica dlhá 70-90cm s priemerom 2-3cm.  Dnes vám povieme niečo o tom, ako by ste mali správne vykonávať túto masáž.

Domáca masáž: 

Samomasáž krčnej chrbtice
1.
 Dajte si palicu za hlavu tak, aby smerovala ku pravej strane krku. Pravou rukou držte palicu hore a ľavou rukou súčasne pritláčajte palicu k telu. Pravá ruka tiahne palicu striedavo nahor a nadol kolmo na krk.

2. Potom presuňte palicu rovnobežne k zemi 1,5 až 2 cm smerom k zadnej časti hlavy. Znovu opakujte pohyb rovnakým spôsobom ako v bode 1., len teraz sa pohybujete smerom vpravo.


3. To isté urobte aj na ľavej strane. Môžete priamo trieť krk s palicou, ale predtým, než začnete, naneste olej na kožu, aby ste tak predišli podráždeniu. Masáž by mala trvať 3 minúty, snažte sa ju vykonávať každý deň, najlepšie večer. Zmierňuje únavu a bolesť pri osteochondróze.

Samomasáž chrbta a zadku:
1. Držte palicu za chrbtom a intenzívne masírujte driekovú chrbticu na ľavej a pravej strane. Rozmasírujte oblasť od spodnej časti hrudnej chrbtice k zadku, čo by malo trvať asi 2 minúty.

2.Potom opatrne rozmasírujte krížovú oblasť doľava a doprava. Je to obzvlášť účinné pri bolestiach chrbta. Presuňte pohyb zhora nadol. Každú stranu masírujte 30-60 sekúnd.

3. Teraz sa venujte zadku: umiestnite palicu do polovice zadku a pritlačte naň. Potom postupne masírujte zadok s palicou zhora nadol a potom paralelne. Zadok masírujte 3 minúty.
4. Ak chcete zefektívniť masírovanie, prejdite s palicou po brušnej dutine smerom zhora nadol 1 minútu.

Tak čo, zaujala vás táto masáž? Vyskúšate ju? Prípadne ju už poznáte? Dajte nám vedieť do komentárov.

ZDROJ takprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com