Pravidelná konzumácia tekvicových semienok je priam blahodarná pre naše telo. Obsahujú veľké množstvo…

Tekvicové semiačka sú považované za najcennejší zdroj omega-3 polynenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov.

Tekvica je považovaná za jednu z najstarších rastlín, ktorú ľudia začali konzumovať veľmi dávno. Nie je to až tak prekvapujúce, vzhľadom na atraktívnu farbu tohto ovocia. A predstate si, čo všetko môžete z takej jednoduchej tekvice pripraviť.

V dnešnej dobe však ľudia najviac obľubujú konzumovať tekvicové semienka, ktoré sú dlho sušené na slnku. Zjedia hŕstku a hlad je preč. Okrem výživovej hodnoty vám môže táto potravina priniesť veľa výhod.

Prečo sú tekvicové semiačka užitočné?


Tekvicové semiačka sú považované za najcennejší zdroj omega-3 polynenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov. Je toho však omnoho viac. Semiačka obsahujú fytoestrogény, ktoré sú podobné ženským hormónom. Konzumácia semien znižuje riziko rakoviny prsníka a podporuje zdravie.

Tekvicové semená sú užitočné aj pre tínedžerov, pretože pomáhajú pri liečbe akné. Stačí zjesť len 1 lyžičku produktu denne.  Necítite sa dobre? Je vám nevoľno? Zjedzte semiačka. Okrem toho znižujú nevoľnosť počas tehotenstva.

Ak chcete udržať mozog v dobrom stave, mali by sme denne skonzumovať 70g tekvicových semiačok, pretože toto množstvo obsahuje odporúčanú dennú dávku fosforu, ktorý podporuje nielen náš mozog, ale aj kosti, zároveň posilňuje kĺby a chrbticu.

Čo sa týka mužov, semiačka majú pozitívny vplyv na prostatu, pomáhajú predchádzať neplodnosti a problémom s prostatou. Ich pravidelné konzumovanie pomáha znižovať a dokonca postupne odstraňovať závislosť od alkoholu.

Pamätajte, že tekvicové semená sú veľmi citlivé na tepelné spracovanie, takže čím ľahšie ich spracujete, tým viac prospešných látok v nich zostane. Odporúčame ich nechať mierne vyschnúť a potom odstrániť kôru. Je lepšie skladovať produkt v sklenenej alebo keramickej podložke na chladnom a tmavom mieste.

Nezabudnite tento užitočný článok zdieľať s priateľmi, aby sa aj oni dozvedeli o čare tekvicových semiačok.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: takprosto.cc

foto: vphoto/bigstock.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com