Pravidelná konzumácia tekvicových semienok je priam blahodarná pre naše telo. Obsahujú veľké množstvo…

Pumpkin sliced in half and not cleaned of seeds.

Zdieľajte článok na

Tekvicové semiačka sú považované za najcennejší zdroj omega-3 polynenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov.

Tekvica je považovaná za jednu z najstarších rastlín, ktorú ľudia začali konzumovať veľmi dávno. Nie je to až tak prekvapujúce, vzhľadom na atraktívnu farbu tohto ovocia. A predstate si, čo všetko môžete z takej jednoduchej tekvice pripraviť.

V dnešnej dobe však ľudia najviac obľubujú konzumovať tekvicové semienka, ktoré sú dlho sušené na slnku. Zjedia hŕstku a hlad je preč. Okrem výživovej hodnoty vám môže táto potravina priniesť veľa výhod.

Prečo sú tekvicové semiačka užitočné?


Tekvicové semiačka sú považované za najcennejší zdroj omega-3 polynenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov. Je toho však omnoho viac. Semiačka obsahujú fytoestrogény, ktoré sú podobné ženským hormónom. Konzumácia semien znižuje riziko rakoviny prsníka a podporuje zdravie.

Tekvicové semená sú užitočné aj pre tínedžerov, pretože pomáhajú pri liečbe akné. Stačí zjesť len 1 lyžičku produktu denne.  Necítite sa dobre? Je vám nevoľno? Zjedzte semiačka. Okrem toho znižujú nevoľnosť počas tehotenstva.

Ak chcete udržať mozog v dobrom stave, mali by sme denne skonzumovať 70g tekvicových semiačok, pretože toto množstvo obsahuje odporúčanú dennú dávku fosforu, ktorý podporuje nielen náš mozog, ale aj kosti, zároveň posilňuje kĺby a chrbticu.

Čo sa týka mužov, semiačka majú pozitívny vplyv na prostatu, pomáhajú predchádzať neplodnosti a problémom s prostatou. Ich pravidelné konzumovanie pomáha znižovať a dokonca postupne odstraňovať závislosť od alkoholu.

Pamätajte, že tekvicové semená sú veľmi citlivé na tepelné spracovanie, takže čím ľahšie ich spracujete, tým viac prospešných látok v nich zostane. Odporúčame ich nechať mierne vyschnúť a potom odstrániť kôru. Je lepšie skladovať produkt v sklenenej alebo keramickej podložke na chladnom a tmavom mieste.

Nezabudnite tento užitočný článok zdieľať s priateľmi, aby sa aj oni dozvedeli o čare tekvicových semiačok.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: takprosto.cc

foto: vphoto/bigstock.com

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like