PRÁVE SA STALO! Zrútilo sa lietadlo s nebezpečným nákladom, na palube bolo osem ľudí!

Na severe Grécka sa v sobotu večer zrútilo nákladné lietadlo.

Agentúra AP s odvolaním sa na grécke úrady uviedla, že išlo o lietadlo Antonov An-12 smerujúce zo Srbska do Jordánska, ktoré prevádzkovala ukrajinská spoločnosť. Keďže po náraze stroja bolo na mieste nehody počuť výbuchy, grécke médiá špekulovali, že stroj prevážal nebezpečný náklad. Zatiaľ nie je jasné, či niekto z osemčlennej posádky prežil.

Prevádzkovateľom lietadla bola údajne ukrajinská spoločnosť Meridian. Grécke médiá uvádzajú, že na palube bolo viac ako 10 ton nebezpečného materiálu, väčšinou výbušnín. Miestni predstavitelia však podľa agentúry AP neposkytli žiadne ďalšie informácie o náklade.

Stroj sa zrútil približne 40 kilometrov od mesta Kavala, uviedol úrad pre civilné letectvo. Pilot údajne stihol nahlásiť problém s jedným z motorov ešte pred pádom na zem a dostal možnosť núdzovo pristáť na letiskách v Solúne alebo Kavale. Vybral si druhú možnosť, ale nedokázal pristáť.

„O štvrť na jedenásť ma prekvapil zvuk motora lietadla,“ opísal udalosti svedok Giorgos Archontopoulos pre štátnu televíziu ERT. „Vyšiel som von a uvidel som horieť motor,“ pokračoval.

Podľa viacerých svedkov bol stroj v plameňoch už pred nárazom do zeme a výbuchy bolo počuť ešte dve hodiny potom. Miestni predstavitelia uviedli pre spravodajský portál BBC, že hasičské autá vyslané na miesto nehody sa nemohli okamžite priblížiť k lietadlu kvôli výbuchom. „Náklad považujeme za nebezpečný materiál,“ citovala agentúra Reuters predstaviteľa hasičského zboru.

Televízia ERT informovala, že na miesto nehody v obci Paggaio po hasičoch zamierili aj armádni pyrotechnici. Miestne úrady medzitým kvôli silnému zápachu odporučili obyvateľom okolitých obcí, aby preventívne neotvárali okná, nevychádzali z domov a nosili masky.

Úrady na Ukrajine, v Srbsku a Jordánsku sa k incidentu počas noci verejne nevyjadrili.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com