PRÁVE SA STALO: Zrútilo sa československé lietadlo L-410 Turbolet s parašutistami, deväť ich zomrelo

Pri sobotňajšej havárii lietadla L-410 Turbolet československej výroby s parašutistami v Kemerovskej oblasti na Sibíri zahynulo až deväť ľudí.

Podľa najnovších informácií tlačovej agentúry TASS zahynuli obaja piloti a sedem výsadkárov. Ďalších asi pätnásť ľudí bolo zranených. Podľa rôznych zdrojov bolo na palube 19 až 24 ľudí.

Stroj sa zrútil krátko po štarte z letiska Tamaj. Po štarte zlyhal jeden z motorov. Posádka sa preto rozhodla vrátiť, stroj narazil krídlom do stromu a zrútil sa.

„Pilot nahlásil poruchu jedného z motorov. Pri klesaní narazilo do stromu,“ uviedol zdroj zo Západosibírskej dopravnej prokuratúry. Podľa Anatolija Lukjanenka zo sibírskej leteckej záchrannej a pátracej služby sa stroj zrútil v stoji a dopadol na ľavý bok.

Viktor Šemočanov, šéf dobrovoľníckej organizácie pre spoluprácu s armádou DOSAAF v Kemerovskej oblasti, pre tlačovú agentúru TASS uviedol, že lietadlo bolo v dobrom stave a uskutočnilo svoj štvrtý let za deň. Podľa jeho slov bolo na palube 17 výsadkárov a dvaja členovia posádky. Iné zdroje uvádzajú až 24 ľudí na palube. „Podľa mojich informácií zahynuli dvaja členovia posádky a sedem parašutistov,“ povedal Šemochanov.

Na letisku Tanai bola zastavená doprava. Nachádza sa tu parašutistické centrum Kuzbass, ktoré učí ľudí skákať padákom.

DOSAAF má v Rusku podobnú úlohu ako Svazarm v komunistickom Československu.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com