PRÁVE SA STALO: Zrútil teplovzdušný balón s 5 ľuďmi na palube. Neprežil ani jeden

K tragédii došlo v sobotu ráno v meste Albuqeurque v Novom Mexiku. Horkovzdušný balón tam narazil do elektrického vedenia, kôš s piatimi pasažiermi sa odtrhol a zrútil sa na rušnú ulicu. Nikto z cestujúcich neprežil a nehoda prerušila dodávku elektrickej energie pre 13 000 ľudí.

K nehode došlo okolo siedmej hodiny ráno miestneho času. Podľa Federálneho leteckého úradu sa kôš s dvoma ženami a tromi mužmi zrútil z výšky približne 30 metrov na rušnú križovatku. Krátko po náraze sa kôš vznietil.

Ľudia pribehli na pomoc s hasiacimi prístrojmi, ale bolo už neskoro. Štyri osoby zomreli na mieste a piata podľahla zraneniam krátko po prevoze do nemocnice.

Plášť balóna preletel dlhú cestu a pristál na streche. Roztrhnutý obal a jeho pomalé klesanie následne nafilmovalo niekoľko svedkov. Po nehode zostalo viac ako 13 000 ľudí bez elektriny, ale dodávky sa čoskoro obnovili.

Príčinu tragédie vyšetruje letecký úrad. Ide o najhoršiu nehodu teplovzdušného balóna v USA od roku 2016, keď sa v Texase vznietil balón. Haváriu vtedy neprežilo šestnásť ľudí.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com