PRÁVE SA STALO! Zrážka vlaku s posunovacou lokomotívou. Hlásia obete aj zranených!

Vlak Pendolino odchádzajúci do Prahy sa v pondelok skoro ráno zrazil s posunovacou lokomotívou v stanici Bohumín na Karvinsku. Vodič pendolina zrejme prešiel na červenú a zrážku neprežil. Ďalšia osoba vo vlaku bola ľahko zranená. Zranení boli aj štyria zamestnanci spoločnosti CR Cargo, ktorí cestovali v posunovacej lokomotíve.

Vlak do Prahy sa zrazil s posunutým vozňom, práve keď opúšťal stanicu. Predná časť vlaku je úplne zničená.

Hovorca Českých dráh Petr Šťáhlavský pre Radiožurnál uviedol, že pendolino po zrážke vykoľajilo.

Hovorca moravskosliezskych hasičov Petr Kůdela pre Právo uviedol, že pendolino sa zrazilo so záložnou posunovacou lokomotívou Kocour Typ 742. Na mieste zasahovalo šesť jednotiek hasičov.

„Na mieste sme zistili jedno smrteľné zranenie rušňovodiča pendolína, zranila sa aj stevardka pendolína a štyria ľudia z posunovacej lokomotívy skončili v starostlivosti lekárov,“ povedal a dodal, že v čase nehody sa v pendoline viezlo 16 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení, rovnako ako ďalšie tri osoby z posádky pendolina.

„Hasiči pomohli ľuďom vystúpiť z vlaku a prejsť späť do budovy stanice vzdialenej niekoľko sto metrov,“ opísal. Kudela uviedol, že pendolino v čase nehody zrejme nemohlo ísť príliš rýchlo, pretože prechádzalo cez miesto, kde je niekoľko výhybiek.

Hovorca záchrannej služby Lukáš Humpl dodal, že štyri osoby z posunovacej lokomotívy, muži vo veku 40 až 53 rokov, boli ľahko a stredne ťažko zranení.

„Najpravdepodobnejšou možnosťou je takzvaná nedovolená jazda, to znamená, že pendolino prešlo návestidlo zakazujúce jazdu, takže ešte nemalo správne nastavené výhybky a vošlo tam, kam nemalo,“ uviedol generálny inšpektor Železničnej inšpekcie Ján Kučera s tým, že ide o predbežné informácie. Škody sa podľa neho vyšplhajú na desiatky miliónov korún.

Šestnásť cestujúcich z rýchlika bolo evakuovaných a plánovaný odchod o 04:59 bol zrušený. Doprava na bohumínskej stanici bola prerušená asi na pol hodiny.

Pendolina vedie predovšetkým medzi Prahou a Ostravou, ale pokračuje aj na západ Čiech. V roku 2015 sa na železničnom priecestí v Studénke zrazil s nákladným autom a uviazol medzi závorami, pričom zahynuli traja ľudia na palube a 25 ďalších bolo zranených.

zdroj: České dráhy

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com