PRÁVE SA STALO: VYKOĽAJIL sa vlak s vyše 140 cestujúcimi: Hlásia obete a množstvo zranených!

Pri vykoľajení vlaku spoločnosti Amtrak na severe amerického štátu Montana zahynuli najmenej traja ľudia. Informovali o tom v nedeľu médiá s odvolaním sa na americké úrady a spoločnosť Amtrak. Podľa záchranárov, ktorých citoval denník The New York Times, bolo zranených najmenej 50 ľudí. Príčiny nehody zatiaľ nie sú jasné.

Vlak, ktorý smeroval z Chicaga do Seattlu, sa vykoľajil v sobotu okolo 16.00 miestneho času (okolo polnoci zo soboty na nedeľu SEČ) neďaleko mesta Joplin.

Hovorca spoločnosti Amtrak pre agentúru AP uviedol, že vo vlaku bolo približne 141 cestujúcich a 16 členov posádky. Dodal, že vlak pozostával z dvoch lokomotív a 10 vozňov.

Fotografie z miesta nehody ukazujú, že vlak sa po vykoľajení prevrátil na bok.

Záchranári uviedli, že sa im podarilo vyslobodiť všetkých preživších z plošiny. Spoločnosť Amtrak uviedla, že spolupracuje s miestnymi orgánmi na preprave zranených a bezpečnej evakuácii ostatných cestujúcich. „Sme hlboko zarmútení, že miestne úrady teraz potvrdili, že v dôsledku tejto nehody prišli o život traja ľudia,“ uviedol hovorca spoločnosti Amtrak.

Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB) oznámil, že na vyšetrenie nehody vyšle 14-členný tím.

zdroj:  apnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com