PRÁVE SA STALO: Výbuch v chemickej továrni, najmenej 16 zranených a jedna obeť!

V utorok ráno došlo k výbuchu v chemickom závode Chempark a spaľovni odpadu v nemeckom meste Leverkusen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Podľa dostupných informácií jedna osoba zahynula, 16 ľudí je zranených a niekoľko ďalších je nezvestných. Okolie zahalili oblaky hustého dymu.

Chemický závod Chempark vo viacerých tweetoch potvrdil, že po výbuchu je zranených 16 ľudí, z toho dvaja vážne. Zároveň oznámila, že niekoľko jej zamestnancov je stále nezvestných. Chemická spoločnosť tiež vyjadrila sústrasť rodine jedného pracovníka, ktorý výbuch neprežil.

„Táto tragická nehoda a smrť zamestnanca nás hlboko zarmútila. Sústrasť vyjadrujeme predovšetkým príbuzným, ale aj kolegom, ktorí s ním spolupracovali,“ uviedol generálny riaditeľ chemičky Lars Friedrich na Twitteri.

Podľa miestneho rozhlasu došlo k výbuchu okolo 9.30 h v chemickom závode a spaľovni odpadu Chempark. Tá to uviedla na svojom účte na Twitteri.

„Zo zatiaľ neznámych príčin došlo v areáli Chempark Leverkusen k výbuchu. Na mieste zasahujú hasiči. Žiadame ľudí, aby z bezpečnostných dôvodov zatvorili okná a dvere,“ uviedla spoločnosť.

Zatiaľ nie je jasné, aké rozsiahle boli škody spôsobené výbuchom. Podľa moderátora Rádia Leverkusen bola s najväčšou pravdepodobnosťou najviac postihnutá spaľovňa odpadu.

Hasiči preto okamžite začali preverovať, či sa v ovzduší, kde lietali sadze, nenachádzajú nebezpečné a toxické látky.

Vstup policajtov na miesto komplikovalo poškodenie káblov nadzemného elektrického vedenia. Ľudia by mali počítať s výpadkom prúdu, ktorý by mohol trvať celý deň.

Otrasy spôsobené výbuchom pocítili aj ľudia v okolitých mestách. Boli však viditeľné aj vo vzdialenejších mestách, napríklad v Bonne, ktorý je od Leverkusenu vzdialený približne 40 kilometrov. Polícia musela kvôli výbuchu uzavrieť aj niekoľko ciest.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com