PRÁVE SA STALO: Vážna dopravná nehoda uzavrela diaľnicu, medzi zranenými je aj dojča!

Nehoda dvoch osobných áut uzavrela vo štvrtok večer diaľnicu D7 na 12. kilometri v smere na Slané v okrese Kladno v susedných Čechách, zranilo sa päť ľudí vrátane dieťaťa do jedného roka. Na mieste pristál vrtuľník záchrannej služby, informovala hovorkyňa krajských hasičov Dagmar Zemanová.

„Jeden z vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol a lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom krvi,“ uviedla pre Novosti policajná hovorkyňa Markéta Johnová.

Podľa informácií z miesta nehody mal vodič v aute malé dieťa. Hovorkyňa stredočeskej záchrannej služby Petra Homolová uviedla, že dieťa vyviazlo z nehody s ľahkými zraneniami. Vrtuľník ho previezol do Fakultnej nemocnice v Prahe Motole.

Jedna žena utrpela stredne ťažké zranenia a skončila v strešovickej nemocnici. Ostatní cestujúci, dvaja muži a jedna žena, utrpeli ľahké zranenia. Záchranári ich previezli do nemocníc v Kladne a Motole.

Podľa Johnovej bola nehoda nahlásená krátko po 17:45, autá sa zrazili medzi 12. a 12,5. kilometrom v smere na Chomutov. Podľa prvých informácií sa zrazili tri autá a štyri osoby utrpeli zranenia.

Diaľnica je neprejazdná medzi 9. a 18. kilometrom. Zemanová uviedla, že hasiči nemuseli nikoho vyslobodzovať.

zdroj: novinky.cz

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com