PRÁVE SA STALO: Vandal poškodil katolícky kostol v Bratislave a neváhal zaútočiť aj na kňaza!

Hliadka bratislavských PMJ – čkárov bola dnes (04.06.2021) v čase krátko pred 07:30 h vyslaná na preverenie oznámenie do mestskej časti Vajnory, kde mal neznámy muž na základe prijatého oznámenia rozbíjať katolícky kostol.
Počas samotného presunu na miesto prijali službukonajúci policajti ďalšie oznámenie v zmysle ktorého, mal ten istý muž v úmysle napadnúť aj duchovného.
Po príchode na miesto sa hodnovernosť týchto oznámení potvrdila.
Podľa doposiaľ zistených skutočností mal 43 – muž vniknúť do v tom čase uzamknutého kostola, kde mal začať rozbíjať všetko, čo mu prišlo pod ruku, vrátene okien a taktiež mal pred kostolom poškodiť sklo, kde je osadená soška zobrazujúca Pannu Máriu.
Následne mal do kostola prísť kňaz, ktorý ho vyzýval, aby upustil od takéhoto vandalstva. Muž však nereagoval, pričom sa ho mal navyše snažiť fyzický napadnúť a chcel mu zobrať okuliare. Našťastie, duchovný neutrpel žiadne zranenia.
Hladka PZ muža okamžite obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Pri odvádzaní mal muž hliadke tvrdiť, že na mieste videl zlú nadprirodzenú bytosť a pritom neužíva žiadne omamné a psychotropné látky.
Škoda bola predbežne vyčíslená na minimálne 1000,- eur.
Poverený príslušník obvodné oddelenia PZ Rača začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci poškodzovania a znehodnocovania kultúrnej pamiatky.
Osoba sa v súčasnosti nachádza v cele policajného zaistenia v Bratislave.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com