PRÁVE SA STALO! V okrese Trebišov takmer došlo k tragédii, autobus sa zasekol na koľajniciach!

TOTO SA MOHLO SKONČIŤ OBROVSKOU TRAGÉDIOU: AUTOBUS S CESTUJÚCIMI ZOSTAL ZAKLIESNENÝ NA ŽELEZNIČNOM PRIECESTÍ, RUŠNOVODIČ HRDINA STIHOL ZASTAVIŤ VLAK.

K veľkej tragédii takmer došlo na štátnej ceste medzi obcami Veľaty a Čerhov.

Vodič, 29-ročný štátny príslušník Moldavska, viedol v smere k obci Veľaty (okr. Trebišov) diaľkový autobus, v ktorom sa v tom čase nachádzalo 19 osôb.

Podľa doterajších zistení polície však vodič nerešpektoval výstrahu dávanú dvomi červenými, striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia, navyše, mal v dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak, no aj napriek tomu vošiel s autobusom do priestoru železničného priecestia, na ktorom sa v čase jeho prejazdu spustili všetky závory a autobus tak zostal zakliesnený na železničnom priecestí.

Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa vďaka použitiu rýchločinného brzdenia, našťastie, podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím.

Vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho vodiča opustil priestor priecestia, ktorý mu zdvihnutím závory umožnil odchod. Vodič tak s autobusom, ako keby sa ani „nechumelilo“, pokračoval v jazde smerom k Trebišovu.

Zastavili ho však policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Michaľany, podrobili dychovej skúške, avšak prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila.

Dychová skúška bola negatívna aj u rušňovodiča. K zraneniam žiadnej osoby, našťastie, nedošlo.

Nezodpovedného vodiča autobusu policajti obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník Policajného zboru 29-ročného vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia.

zdroj: Polícia Slovenskej republiky

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com