PRÁVE SA STALO! V nočnom bare vypukol obrovský požiar: Vyžiadal si najmenej 15 životov!

Pri požiari v nočnom klube v ruskom meste Kostroma zahynulo v sobotu 13 ľudí a päť ďalších utrpelo zranenia, informovali miestne úrady.

Gubernátor Kostromskej oblasti Sergej Sitnikov uviedol, že pri požiari zahynulo 13 ľudí a ďalších päť bolo ľahko zranených. Kostroma, prímorské mesto s 270 000 obyvateľmi, sa nachádza 340 km severne od Moskvy.

Podľa úradov požiar vypukol v skorých ranných hodinách po tom, čo niekto zrejme použil svetlicu. Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že krátko pred požiarom vypukla v kaviarni bitka, ale nebolo bezprostredne jasné, či to malo niečo spoločné so svetlicovou pištoľou.

Ruský Vyšetrovací výbor, ktorý vyšetruje závažné trestné činy, uviedol, že bol zadržaný podozrivý z údajného vystrelenia svetlice a že zadržaný bol aj riaditeľ kaviarne.

Záchranárom sa podarilo evakuovať 250 ľudí. Počas požiaru, ktorý zachvátil plochu 3 500 metrov štvorcových, sa zrútila strecha kaviarne. Hasiči s požiarom bojovali päť hodín a desiatka obyvateľov blízkych obytných budov bola preventívne evakuovaná.

Člen regionálneho zákonodarného zboru a majiteľ kaviarne Ikhtiyar Mirzoyev prisľúbil pomoc ľuďom postihnutým požiarom.

Nebolo to prvýkrát, čo pyrotechnika spôsobila smrteľný požiar v rekreačnom zariadení v Rusku. V roku 2009 zahynulo viac ako 150 ľudí pri požiari v nočnom klube Chromý kôň v meste Perm, ktorý vypukol po tom, ako jeden z účinkujúcich odpálil zábavnú pyrotechniku.

 

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com