PRÁVE SA STALO! V horách zmizlo z radarov lietadlo s 22 ľuďmi na palube! Spustili pátranie

V nepálskych horách zmizlo z radarov malé lietadlo spoločnosti Tara Air s 22 ľuďmi na palube. Tamojšie úrady spustili pátraciu akciu, informoval portál chron.com.

Lietadlo bolo na 15-minútovom pravidelnom lete z turisticky vyhľadávaného mesta Pokhara do horského mesta Jomsom. Stroj stratil kontakt s letiskovou vežou približne 10 minút po štarte.

Hovorca spoločnosti Bhim Raj krátko nato potvrdil správu a dodal, že „na palube bolo 18 cestujúcich vrátane dvoch cudzincov a členov posádky“. Predpokladá sa, že dvaja cudzinci pochádzajú z Kuvajtu a Číny.

Záchranári sa obávajú, že stroj havaroval v horskom teréne, keď vzlietol za zlej viditeľnosti. V oblasti v posledných dňoch pršalo, ale na leteckú dopravu to nemalo žiadny vplyv.

Horské mestečko Jomson, ktoré sa nachádza asi 350 kilometrov západne od Káthmandu, je obľúbenou trekingovou oblasťou v Himalájach.

Zástupca letiska v meste Pokhara Jogendra Kunwar povedal, že na pátraciu a záchrannú misiu boli nasadené dva vrtuľníky. „Po lietadle však zatiaľ nie sú žiadne stopy,“ povedal Kunwar.

zdroj: kathmandupost.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com