PRÁVE SA STALO! Únik toxického plynu zo skladovacej nádrže zabil najmenej 13 ľudí a 250 utrpelo zranenia!

Špecializované tímy boli vyslané, aby sa vysporiadali s unikajúcim plynom, ktorý vyslal do ovzdušia chuchvalce jasne žltého dymu – a hrozilo, že sa rozšíri nielen medzi 188 000 obyvateľov Akaby, ale aj 50 000 obyvateľov susedného izraelského mesta Ejlat.

Pri výbuchu jedovatého chlóru v jordánskom prístave Akaba údajne zahynulo najmenej 13 ľudí a 250 utrpelo zranenia.

Podľa úradov sa to stalo po tom, ako počas prepravy spadla nádrž naplnená 25 tonami chlóru vyvážaného do Džibutska.

Jamal Obeidat, vedúci zdravotníckeho oddelenia v Akabe, povedal pre štátnu televíziu: „Odporúčame občanom v Akabe, aby zostali doma a zatvorili okná. Tento plyn je kritický.“

A varoval, že v súvislosti s únikom môže dôjsť k ďalším úmrtiam.

Na videu zverejnenom na stránke štátnej televízie na Twitteri bolo vidieť, ako skladovacia nádrž padá z navijaka a naráža do paluby lode, po čom do vzduchu stúpal jasne žlto sfarbený plyn, keď ľudia utekali preč.

Civilná obrana na svojej stránke na Facebooku uviedla, že na boj s plynom boli nasadené špecializované tímy a na evakuáciu ľudí z Akaby boli vyslané lietadlá.

Chlór je široko používaný dezinfekčný prostriedok a prostriedok na čistenie vody, ale v prípade vdýchnutia sa plyn mení na kyselinu chlorovodíkovú, čo môže viesť k vnútornému popáleniu a utopeniu v dôsledku reakčného uvoľnenia vody v pľúcach.

Jordánsky premiér Bišer al-Chasawneh sa vybral do mesta a zamieril priamo do nemocnice, kde ošetrovali niektorých zranených, informovala štátna televízia.

Oblasť, v ktorej došlo k výbuchu v Akabskom zálive, je vzdialená približne 12 míľ (20 km) od južného izraelského mesta Ejlat.

V Akabe žije 188 000 obyvateľov a 50 000 obyvateľov žije v Eilate, pričom obe mestá spája pozemný hraničný priechod.

Výbuch je jednou z najhorších nehôd v Jordánsku za posledné roky.

 

zdroj: news.sky.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com