PRÁVE SA STALO! Teplovzdušný balón sa vychýlil z kurzu: Hlásia dvoch zranených! VIDEO

Egyptské úrady pozastavili lety teplovzdušným balónom nad starobylým mestom Luxor po tom, ako sa v pondelok skoro ráno počas letu ľahko zranili dvaja turisti.

Podľa vyhlásenia ministerstva civilného letectva sa teplovzdušný balón s 28 turistami odchýlil od kurzu, ale nakoniec pristál. Dvaja zranení turisti boli prevezení do nemocnice na ošetrenie, uvádza sa v ňom.

Vo vyhlásení sa neuvádza, ako k zraneniam došlo, ani národnosť turistov. Uviedlo len, že balón bol vo výške 60 metrov (197 stôp), keď sa vychýlil z kurzu.

Ministerstvo uviedlo, že lety balónom sa neobnovia, kým sa neukončí vyšetrovanie s cieľom určiť príčinu pondelkového incidentu.

Na záberoch zdieľaných na internete, ktoré údajne pochádzajú z tohto incidentu, je vidieť balón, ktorý pomaly pristáva na otvorenom priestranstve. Potom je vidieť, ako záchranári pomáhajú turistom dostať sa von. Je počuť, ako jeden z mužov volá sanitku.

Let balónom nad Luxorom, ktorý sa nachádza 510 kilometrov južne od Káhiry, je populárny, pretože turistom ponúka nádherný výhľad na starobylé chrámy.

Nehody pri lete balónom však nie sú zriedkavé. Pri havárii teplovzdušného balóna neďaleko Luxoru v roku 2013 zahynulo 19 turistov, čo je pravdepodobne najsmrteľnejšia takáto nehoda v histórii.

V roku 2009 sa zranilo 16 turistov, keď ich balón narazil do vysielacej veže mobilného telefónu. Rok predtým sa pri podobnom incidente zranilo sedem turistov.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com