PRÁVE SA STALO! Študent v škole zabil učiteľa mačetou, polícia ho zadržala!

Podľa polície zaútočil vo štvrtok muž s mačetou na strednú školu v Prahe. Smrteľne zranil učiteľa. Polícia potom podozrivého zadržala pri pražskej Zbraslavi. Hľadali ho stovky policajtov a vo vzduchu bol aj vrtuľník. Podľa riaditeľa školy učiteľa zrejme napadol jeden zo žiakov.

Podozrivý zaútočil na odbornú školu na Ohradnej ulici v Michli.

„Neznámy páchateľ zaútočil mačetou na učiteľa strednej školy v Prahe 4. Páchateľ z miesta činu ušiel a teraz po ňom pátra niekoľko stoviek policajtov. Do pátrania bol nasadený vrtuľník. Zbraň zostala po útoku na mieste činu,“ uviedla polícia na Twitteri. Podľa Novosti polícia podozrivého neskôr vypátrala v blízkosti pražskej štvrte Zbraslav.

Riaditeľ školy Karel Dvořák pre ČTK uviedol, že jeho kolegu z pedagogického zboru zrejme napadol študent.

Záchranári poslali na pomoc lekára, sanitku a inšpektora. „Zasahovali sme pri zranení mačetou, pri ktorom osoba utrpela veľmi vážne zranenia. Záchranári ju dlho oživovali, ale žiaľ, ťažkým zraneniam podľahla,“ povedala pre Novosti hovorkyňa záchranárov Jana Poštová.

Podľa informácií Noviniek bol podozrivý zadržaný pri osade Jarov, ktorá sa nachádza oproti pražskej Zbraslavi. Policajti tam teraz vykonávajú pátraciu akciu s pomocou vrtuľníka. Podľa reportéra z miesta činu sa našli osobné veci podozrivého, ktoré zdokumentuje súdny technik.

Škola je už vyčistená a so žiakmi a zamestnancami bude pracovať psychológ, uviedol hovorca pražského magistrátu Vít Hofman. „Žiaľ, vzhľadom na vyšetrovanie nie je možné zverejniť podrobnosti prípadu,“ dodal hovorca.

zdroj: novinky.cz

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com