PRÁVE SA STALO! Študent na vysokej škole začal STRIEĽAŤ, zomreli TRAJA ľudia!

Polícia v pondelok prehľadávala areál Virgínskej univerzity a okolie školy a pátrala po „ozbrojenom a nebezpečnom“ podozrivom, ktorý bol hľadaný v prípade streľby, pri ktorej zahynuli traja ľudia a dvaja boli zranení.

Univerzitná polícia identifikovala študenta Christophera Darnella Jonesa ako podozrivého zo streľby, ktorá sa odohrala v nedeľu okolo 22:30 miestneho času na škole v Charlottesville v štáte Virgínia, ktorú navštevuje 25 000 študentov.

Polícia Virgínskej univerzity v pondelok v sérii tweetov informovala študentov a zamestnancov, aby sa až do ďalšieho oznámenia ukrývali na mieste a pátrali po podozrivom v rozľahlom areáli a jeho okolí.

Prezident školy Jim Ryan v liste zverejnenom na sociálnych sieťach uviedol, že streľba mu „zlomila srdce“, a dodal, že vyučovanie bolo na tento deň zrušené.

„Toto je odkaz, ktorý by žiaden líder nikdy nemal vysielať, a som zdrvený, že toto násilie navštívilo Virgínsku univerzitu,“ napísal.

Jones mal na sebe „bordovú bundu, modré džínsy a červené topánky“ a možno šoféroval čierne SUV, uviedli úrady.

Polícia nezverejnila podrobnosti o streľbe a neidentifikovala obete.

Jones, ktorý je podľa Ryana študentom školy, bol v roku 2018 uvedený ako hráč školského futbalového tímu.

Táto streľba je poslednou z vlny násilia páchaného strelnými zbraňami na univerzitách a stredných školách v USA v posledných rokoch. Krviprelievanie podnietilo diskusiu o prísnejších obmedzeniach prístupu k zbraniam v Spojených štátoch, kde druhý dodatok ústavy zaručuje právo nosiť zbraň.

Pri streľbe v roku 2007 na Virgínskej technickej univerzite v Blacksburgu, približne 150 míľ juhozápadne od Charlottesville, zahynulo 33 ľudí vrátane strelca a 23 bolo zranených pri jednej z najsmrteľnejších masových strelieb na univerzite v histórii USA.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com