PRÁVE SA STALO: Streľba v nákupnom centre, hlásia dvoch mŕtvych a zranených!

Pri streľbe v nákupnom centre v Boise, hlavnom meste amerického štátu Idaho, zahynuli najmenej dvaja ľudia a štyria vrátane policajta boli zranení, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu. Polícia po streľbe zadržala podozrivého zo streľby a neskôr uviedla, že je v kritickom stave. Podrobnosti o stave zranených neboli zverejnené.

„V súčasnosti sa domnievame, že išlo len o jedného strelca a že tento incident už nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre verejnosť,“ uviedla polícia. Motív streľby je stále nejasný.

Podľa úradov sa policajti dostali s podozrivým do prestrelky. Väčšina obchodného centra bola vyčistená, ale policajti stále pátrajú po ďalších obetiach. Ľudia by sa mali tejto oblasti vyhýbať.

Nákupné centrum Boise Towne Square sa nachádza v najväčšom meste štátu Idaho a so 153 obchodmi je najväčším nákupným centrom v meste.

Cheri Gypinová (60) z Boise bola so svojím priateľom v nákupnom centre, kam chodia trikrát až štyrikrát týždenne na hodinovú prechádzku. Povedala, že počula niekoľko hlasných rán, ale myslela si, že niečo spadlo zo stropu. Potom sa na nich vrhlo asi 60 utekajúcich ľudí vrátane rodín s kočíkmi. Niektorí kričali, že v budove je strelec.

„Môj priateľ sa to snažil spracovať. Len som sa naňho pozrel a povedal som, že musíme utekať. Tak sme bežali a bežali, až sme sa dostali na parkovisko,“ rozpráva Gypin.

 

zdroj: apnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com