PRÁVE SA STALO: Prívalový dážď zmietol lešenie s robotníkmi, jeden z nich zomrel

Prívalový dážď, krupobitie a búrky, ktoré sa prehnali Nemeckom, si vyžiadali najmenej jednu obeť.

Na stavenisku tunela v Stuttgarte zomrel pracovník. Podľa prvých správ prívalový dážď strhol lešenie a niekoľko robotníkov do rieky Neckar. Dvoch z nich zachránili a previezli do nemocnice, ale tretí napriek všetkej pomoci zomrel, uvádza týždenník Focus s odvolaním sa na informácie od polície.

Extrémne prívalové dažde spôsobili značné škody v meste Laer v okrese Steinfurt v Severnom Porýní-Vestfálsku.

„Žijem tu už viac ako 50 rokov a toto som ešte nikdy nezažil. V priebehu 15 minút sa z ulice stal dravý príval vody,“ opísal Jan Veltrup.

V priebehu niekoľkých minút sa mestom prehnala masa vody. Garáže, pivnice, prízemné domy boli zaplavené vodou a bahnom z okolitých polí.

V Essene uviazlo niekoľko ľudí v stánku, pretože nemohli otvoriť dvere kvôli vonkajšiemu tlaku vody. V Recklinghausene blesk zapálil strechu domu. V meste Bottrop v Severnom Porýní-Vestfálsku vystúpila voda na ulici až do výšky jedného metra.

Búrky, ktoré sprevádzajú nárazy vetra s rýchlosťou až 85 km/h a mimoriadne silný prívalový dážď, pri ktorom spadne až 60 litrov na meter štvorcový, sa postupne prechádzajú Nemeckom.

Najhoršie škody boli doteraz hlásené v Severnom Porýní-Vestfálsku, Hesensku, Porýní-Falcku, Sársku a južných oblastiach Dolného Saska a Saska-Anhaltska. Na niektorých miestach padajú krúpy s veľkosťou do dvoch centimetrov. Búrky sa postupne presúvajú na juh do Bádenska-Württemberska a Bavorska.

zdroj: novinky.cz

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com