PRÁVE SA STALO: Pri zrážke dvoch vlakov sa zranilo 95 ľudí!

Pri zrážke dvoch vlakov v Tunise sa zranilo 95 ľudí.

K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

Takmer 100 ľudí utrpelo v pondelok 21. marca zranenia, z toho ľahšie, pri zrážke dvoch vlakov na juhu hlavného mesta Tunis, uviedla Civilná obrana.

“ Zrážka dvoch vlakov si vyžiadala 95 zranených, ktorých previezli do nemocníc ,“ povedal pre agentúru AFP hovorca civilnej obrany Moez Treaa s tým, že jeden z vlakov viezol cestujúcich, zatiaľ čo druhý bol prázdny. Väčšina zranených podľa hovorkyne utrpela zlomeniny kostí, pomliaždeniny alebo boli v šoku, ale neboli hlásené žiadne vážne prípady. Na miesto nešťastia bolo zmobilizovaných 15 sanitiek a ďalších vozidiel ZZS.

K zrážke dvoch vlakov Národnej spoločnosti tuniských železníc (SNCFT) došlo okolo 09:30 miestneho času (08:30 GMT) v meste Jbel Jelloud na južnom predmestí hlavného mesta. Jeho príčiny neboli bezprostredne známe. K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

 

V decembri 2016 zahynulo v tej istej oblasti päť ľudí a viac ako 50 sa zranilo pri zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s vlakom v dôsledku chybnej infraštruktúry. V júni 2015 zažilo Tunisko jednu z najvážnejších železničných drám vo svojej novodobej histórii, pri nehode medzi vlakom a kamiónom v El Fahes , asi šesťdesiat kilometrov južne od Tunisu, zahynulo 18 ľudí. K tejto zrážke došlo v dôsledku poruchy signalizácie na železničnom priecestí.

 

Zdroj: lefigaro.fr

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com