PRÁVE SA STALO: Pri výbuchu plynu zahynulo 12 ľudí. Nemocniciam dochádza krv na záchranu desiatok zranených!

Výbuch plynu dnes skoro ráno v meste Šen-jang v stredočínskej provincii Hubej zabil 12 ľudí, 138 zranil a desiatky ďalších prinútil evakuovať. Výbuch plynového potrubia spôsobil zrútenie dvojposchodovej budovy, v ktorej spodnej časti sa nachádzal potravinový trh a na poschodí žilo niekoľko ľudí, uviedol denník China Daily.

Podľa vyhlásenia miestnych úradov na sociálnych sieťach muselo byť do nemocnice prevezených viac ako 150 ľudí, z toho 39 vážne zranených. Úrady tvrdia, že záchranné práce pokračujú, ale o príčine nešťastia mlčia.

Podľa čínskej štátnej televízie CCTV nemocnice žiadajú občanov, aby darovali krv na záchranu zranených.

Televízne zábery ukazujú, ako záchranári preliezajú cez rozbité betónové dosky, aby sa dostali k ľuďom uviaznutým vo vnútri. Ľudia na ulici prechádzajú troskami zničených budov. Podľa správy štátnych médií sú medzi obeťami najmä prevádzkovatelia stánkov a zákazníci, ktorí si prišli po raňajky a čerstvú zeleninu.

Podľa agentúry AP nie sú takéto smrteľné nehody v Číne zriedkavé a na vine sú zvyčajne nízke bezpečnostné normy, nedostatočná údržba a korupcia medzi úradníkmi. Orgány síce prísne trestajú zodpovedných, ale ich túžba po zisku často prevažuje nad strachom z trestu.

zdroj: apnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com