PRAVÉ SA STALO! Pri požiari obytného domu sa zranilo 10 ľudí vrátane detí!

V piatok večer sa požiar pivnice vo Viedni-Ottakring vymkol spod kontroly. Na miesto požiaru sa vydalo niekoľko vozidiel polície, sanitky a hasičov.

V piatok okolo 20.00 h vypukol požiar v obytnom bloku na ulici Thaliastraße. K bytovému domu prišla záchranná služba viedenského profesionálneho hasičského zboru s desiatimi zásahovými vozidlami, aby plamene uhasila. Nespočetné množstvo obyvateľov bolo evakuovaných, niektorí museli byť aj hospitalizovaní.

Celý bytový dom musel byť evakuovaný

Obyvateľ domu si rýchlo všimol požiar v suteréne a okamžite informoval hasičov. Požiar bol uhasený pomocou požiarneho vedenia pod ochranou dýchacích ciest. Keď prišli hasiči, schodisko už bolo veľmi zadymené. Hasiči pod ochranou dýchacích ciest položili hasiace vedenie do suterénu a začali hasiť požiar.

V tom istom čase skontrolovali schodisko ďalšie tímy na ochranu dýchacích ciest a vybavené únikovými filtračnými maskami dostali obyvateľov do bezpečia. Budova bola vyčistená od dymu pomocou výkonnej ventilačnej jednotky. Na mieste zasahovalo celkovo 43 hasičov a 10 vozidiel.

Podozrenie na otravu dymom – 10 ľudí v nemocnici

Požiar spôsobil značný únik dymových plynov, preto boli obyvatelia, ktorých sa podarilo dostať do bezpečia, odovzdaní na vyšetrenie skupine špeciálnych operácií viedenskej profesionálnej záchrannej služby. Celkovo bolo ošetrených 16 osôb, 10 osôb bolo po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti prevezených do nemocnice s podozrením na otravu dymom. Podľa tlačového oddelenia viedenskej profesionálnej záchrannej služby išlo o ľahké zranenia.

Zatiaľ nie je jasné, ako požiar vznikol. Viedenský krajinský kriminálny úrad však už začal vyšetrovať príčinu požiaru.

Zdroj: Heute.at

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com